enova365 to oprogramowanie ERP, którego celem jest codzienne wsparcie organizacji w pracy i przepływie danych, stworzone do pracy zarówno stacjonarnie jak i w chmurze. Coraz więcej firm przechodzi na pracę zdalną, a w tym pomaga im chmura, w której mogą przechowywać wszystkie dane. enova365 gotowa jest do uruchomienia w każdym rodzaju chmury – niezależnie od tego czy Klienci wybierają chmurę prywatną, publiczną czy hybrydową.

enova365 w chmurze

System ERP enova365 w chmurze dostępna jest w modelu usługowym. To jedna z opcji zakupu, które producent enova365 – spółka Soneta, proponuje swoim Klientom. Oznacza korzystanie z systemu ERP w formie usługi, w zamian za cykliczny abonament, którego wysokość odpowiada wielkości instalacji i zakresowi licencji na system. 

System ERP w chmurze – 5 największych korzyści

Subskrypcja, to model zakupu, który stale zyskuje na popularności. Widać to szczególnie teraz, kiedy dostęp z dowolnego miejsca do danych umieszczonych w chmurze jest kluczowym aspektem w działalności wielu firm, które przeszły na pracę zdalną. Wymieniamy 5 największych zalet.

1. Praca zdalna i dostęp do danych z dowolnego miejsca

Uruchomienie systemu ERP w chmurze umożliwia jego Użytkownikom pracę z dowolnego miejsca i o każdej porze. Wystarczy połączenie do sieci Internet. Ma to znaczenie w przypadku pracy zdalnej i pracy rozproszonej. Co więcej, stały dostęp do danych to czynnik budujący przewagę konkurencyjną. Na podstawie informacji z systemu, podejmujemy strategiczne decyzje biznesowe. W enova365 wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco, a szybki dostęp do kluczowych informacji pozwala na reagowanie w każdej sytuacji.

2. Niski próg wejścia w inwestycję i brak mrożenia kapitału

Rozważając zakup oprogramowania do zarządzania, Klienci mierzą się z decyzją o poważnym wydatku i zabudżetowaniu go w kosztach, które poniesie firma. W modelu usługowym sprawa wygląda inaczej – inwestycja w program nie wiąże się z ponoszeniem wysokiego kosztu z góry. Opłaty za oprogramowanie to cykliczny, najczęściej miesięczny abonament, który pozwala rozłożyć inwestycję w czasie oraz podlega łatwym rozliczeniom księgowym.

Dodatkową zaletą korzystania z ERP w modelu usługowym jest brak mrożenia kapitału. Środki, które firma musiałaby przeznaczyć na zakup systemu na własność, może przeznaczyć na inne potrzebne wydatki.

3. Bezpieczeństwo

Jednym z najważniejszych aspektów dla każdej firmy jest bezpieczeństwo jej danych. Obecnie przechowywanie danych w chmurze uznawane jest za jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań. Decydując się na system ERP w formie usługi wraz z infrastrukturą IT konieczną do jego uruchomienia, Klienci otrzymują gwarancję bezpieczeństwa oraz cykliczne wykonywanie kopii zapasowych. Odpowiedzialność za niezawodność usługi, administracji oraz wykonywania back-upów spoczywa na dostawcy rozwiązań IT.

4. Wygoda i przejrzyste zasady

System ERP enova365 to rozwiązanie, które dopasowuje się do firm naszych Klientów, a nie odwrotnie. Dzięki dokładnemu odzwierciedleniu procesów zachodzących w organizacji, przyspiesza i automatyzuje pracę, dostarczając tym samym wiele korzyści biznesowych. Zakup systemu w formie usługi to również wygoda rozliczeń i przejrzyste zasady korzystania z takiego oprogramowania. W modelu usługowym Klienci korzystają z oprogramowania wtedy, kiedy go potrzebują, w ramach abonamentu. w dowolnym momencie można zwiększyć lub zmniejszyć zakres usługi.

5. Aktualność oprogramowania

Oprogramowanie ERP enova365 to gwarancja zgodności z przepisami polskiego prawa. Zawsze na czas. Co więcej zespół ekspertów enova365 stale rozwija funkcjonalności systemu oraz aktualizuje je wg najnowszych wytycznych związanych z bezpieczeństwem. Nasi Klienci, korzystający z oprogramowania w formie usługi, otrzymują aktualizację do nowych wersji systemu w cenie abonamentu, bez dodatkowych opłat. To kolejna i bardzo istotna zaleta dla Użytkowników systemu ERP w formie usługi.

W jakich firmach system ERP enova365 w chmurze sprawdzi się najlepiej?

Korzystanie z enova365 w chmurze to rozwiązanie dla każdej firmy. Niezależnie od budżetu czy wielkości instalacji, powyższe korzyści to kluczowe aspekty prowadzenia każdego przedsiębiorstwa. Dostęp do danych, zgodność z przepisami czy bezpieczeństwo firmowych zasobów to aspekty istotne dla firm o każdej wielkości i z każdej branży. Instalacja dopasowana jest do działalności firmy, a system wpisuje się w specyfikę każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od branży – wystarczy wybrać odpowiednie funkcjonalności. Sam sposób korzystania z oprogramowania ERP w formie usługi, sprawdzi się dla każdego biznesu.

enova365 to lider branży ERP w Polsce. W 2020 roku system wygrał konkurs Best in Cloud w kategorii: najlepszy ERP/CRM w chmurze. enova365 to w 100% polski produkt. Pełny ERP: CRM, Handel, Finanse, HR, Workflow oraz BI. Produkt bazuje na kilkunastoletnim doświadczeniu zespołu w budowaniu programu wspierającego procesy w firmach. Jest gotowy do pracy w średnich i dużych polskich firmach oraz do integracji w oddziałach międzynarodowych korporacji zlokalizowanych w Polsce, pracujących na zagranicznych systemach.