Poznaj R2księga - program do prowadzenia KPiR

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga dokładnego i rzetelnego rozliczania się z instytucjami państwowymi. Skuteczny program do prowadzenia KPiR pozwoli na szybkie przeprowadzenie obliczeń i precyzyjne wygenerowanie należności dla Urzędu Skarbowego. Jeśli jeszcze nie masz odpowiedniego oprogramowania lub Twoje nie jest funkcjonalne, sprawdź R2księga mini, jeden ze składników rozbudowanego systemu R2Firma.

R2księga mini - jakie ma możliwości?

Prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów to obowiązek przedsiębiorców, których przychody netto nie przekroczyły 1,2 mln euro. W naszym kraju bardzo wiele średnich, małych i mikrofirm rozlicza się na podstawie KPiR. Jednym z najpopularniejszych programów, które pozwalają na prowadzenie księgowości w takich firmach, jest R2księga. Opinie o tym produkcie pochodzące od przedsiębiorców i księgowych są zbieżne: przyzwoity produkt za niewielkie pieniądze. 

System R2księga nie jest bardzo rozbudowany, co sprawdza się przede wszystkim na początkowym etapie prowadzenia działalności. Z jego pomocą błyskawicznie przeprowadzisz podstawowe wyliczenia potrzebne do funkcjonowania firmy. Szybko wygenerujesz deklaracje VAT i PIT, które tworzone są automatycznie po wprowadzeniu wszystkich faktur. Program jest bardzo elastyczny i łatwo można dostosować go do konkretnej branży czy specyfiki firmy. Dodatkowo z łatwością można współpracować z innymi programami. Eksport danych do innych programów jest szybki i prowadzi się go w intuicyjny sposób. 

R2księga - opinie użytkowników

W internecie można znaleźć oceny niemal każdego produktu, czy usługi, dlatego możesz dowiedzieć się także wiele na temat R2księga. Opinie użytkowników są bardzo różne i dotyczą wielu aspektów oprogramowania. Analizując kilka forów internetowych, można z czystym sumieniem powiedzieć, że program sprawdza się przy mniejszych firmach. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność i nie chcesz płacić za działalność księgowej, ten system będzie znakomity. Szybko i sprawnie można zaksięgować faktury przychodzące, wychodzące, a na końcu wygenerować wartość podatku. 

Jest jeszcze jedna zaleta, o której wspomina wielu użytkowników R2księga. Cena oprogramowania uznawana jest za jedną z najniższych na rynku, biorąc pod uwagę ilość dostępnych możliwości. Nawet wykupując abonament i generując opłaty za korzystanie z programu, co miesiąc zapłacisz znacznie mniej, niż w przypadku zlecenia obsługi profesjonalnej księgowej. Jednak nawet wtedy nie unikniesz płatności za oprogramowanie do fakturowania. 

R2księga w chmurze

Zanim zaczniesz szukać w sieci darmowych wersji demonstracyjnych tego oprogramowania, zwróć uwagę na ofertę CloudPort. Na pierwszy rzut oka nie znajdziesz tu programu o tej nazwie, co nie oznacza jego braku. W naszej ofercie znajduje się system R2Firma, którego częścią jest R2księga. Cena zestawu nie jest wiele wyższa od samego oprogramowania do prowadzenia KPiR, a dodatkowo otrzymujesz R2fk oraz R2faktury. Pozwoli Ci to kompleksowo prowadzić księgowość w małej i średniej firmie. 

Wartością dodaną do skorzystania z naszej oferty staje się możliwość obsługi oprogramowania w chmurze. R2księga mini i inne dodatki znajdują się na serwerach zewnętrznych, których część przyporządkowana jest tylko Twojej firmie. Dzięki temu masz dostęp do oprogramowania z dowolnego miejsca i każdego urządzenia mobilnego. Pozwoli Ci to nie tylko prowadzić rozliczenia czy wystawiać faktury będąc na urlopie. Możesz też przekazać klucz dostępu do oprogramowania profesjonalnemu księgowemu. Dzięki temu to on dokona rozliczenia lub skontroluje prawidłowość Twoich prac. 

Jeśli nie jesteś przekonany do R2księga, opinie innych użytkowników także do Ciebie nie trafiają, przekonaj się sam. Teraz w CloudPort możesz skorzystać z wersji demonstracyjnej systemu udostępnionej na 30 dni. W tym czasie sam stwierdzisz, czy system sprawdza się w Twojej firmie, a może potrzebujesz czegoś innego.