Czym jest chmura obliczeniowa i jak działa?

Według definicji chmura obliczeniowa to zewnętrzna wirtualna przestrzeń, na której gromadzone są dane. Rozwiązanie zapewnia nowoczesny model organizacji pracy, oparty na usługach abonamentowych. Klienci korzystający z chmury mają szybki dostęp do najważniejszych danych oraz stałą opiekę nad całą infrastrukturą. Dostęp do wszystkich narzędzi za pomocą podłączenia komputera lub urządzenia mobilnego do internetu to duża wygoda, ale także nowe możliwości. Stałe zarządzanie firmą i pełna kontrola nad ważnymi dla niej procesami sprawiły, że z chmury korzysta dziś ponad 64% polskich przedsiębiorców i ilość ta ciągle rośnie. Aplikacje chmurowe dla firm to wręcz teraźniejszość.

Przeczytaj również: Firmy coraz więcej inwestują w technologie chmurowe

Aplikacja w chmurze Itmation - pełna oferta

W ramach naszych usług zapewniamy:

 • Serwer lub serwery wirtualne (w zależności od skali wdrożenia). Rozwiązanie zbudowane na bazie wysokiej jakości farmy serwerów fizycznych skonfigurowanych w sposób zapewniający wysoką dostępność i stabilność pracy.
 • Moc obliczeniową - dla zdefiniowanych potrzeb tak dobierzemy parametry procesora i pamięci operacyjnej, aby praca użytkowników była wydajna i komfortowa.
 • System operacyjny, bazę danych, konta dostępowe - wszystkie niezbędne licencje Microsoft zapewnimy wraz z infrastrukturą.
 • Pamięć masową - przestrzeń na wydajnych macierzach SSD z protekcją RAID dla zwiększenia niezawodności i zwiększenia wydajności transmisji danych.
 • Usługi sieciowe - zabezpieczenie ruchu do i z serwera tylko dla upoważnionych użytkowników i zdefiniowanych usług zewnętrznych.

To tylko kluczowe usługi, niezbędne dla działania Twojej aplikacji. W ramach naszej oferty dostaniesz jednak dużo więcej. Zaopiekujemy się Tobą kompleksowo. O naszych usługach przeczytasz tutaj. 

Dlaczego warto wdrożyć aplikacje w chmurze?

Każdy przedsiębiorca powinien postawić na elastyczną platformę do działań biznesowych, której największą zaletą jest możliwość dopasowania systemu do swoich potrzeb, bez zbędnych inwestycji. Korzystaj z takich zasobów, jakie w danej chwili są dla Ciebie niezbędne, uzyskaj dostęp do aplikacji w chmurze z dowolnej lokalizacji i dowolnego urządzenia z systemem Windows, IOS, Mac OS lub Android. Aplikacje chmurowe działa bez instalacji pliku na urządzeniu, dodatkowo daje ono gwarancję ciągłości działania dzięki wysokiej niezawodności i wysokiej oszczędności. Aplikacja w chmurze jest o wiele tańsza niż zakup i utrzymanie środowiska serwerowego, pozwala także na skrócenie czasu wdrożenia aplikacji w firmie, a dzięki tworzeniu kopii zapasowych uchodzi za najbezpieczniejszy sposób przetwarzania ważnych danych. Firma Itmation oferuje wsparcie techniczne w zakresie korzystania z rozwiązania chmurowego. 

Zapewniamy środowisko dla wszystkich aplikacji biznesowych działających w środowisku Windows. Posiadamy duże doświadczenie w udostępnianiu najpopularniejszych na naszym rynku aplikacji do zarządzania firmą, m.in.  - enova365, Comarch Optima, SAP Business One, InsERT (GT, nexo, nexo PRO), R2firma, R2płatnik, czy Asseco WAPRO). 

Wybierając wdrożenie Itmation zyskasz:

 • elastyczną platformę do pracy Twoich aplikacji biznesowych. Nie musisz inwestować na zapas. Korzystasz z takich zasobów, jakie są w danej chwili niezbędne,
 • dostęp do aplikacji z dowolnej lokalizacji,
 • dostęp do aplikacji z dowolnego urządzenia z Windows, iOS, Mac OS czy Android bez konieczności instalacji aplikacji na urządzeniu, 
 • oszczędność środków na zakup i uruchomienie środowiska serwerowego,
 • skrócenie czasu wdrożenia aplikacji w firmie,
 • ciągłość działania dzięki wysokiej niezawodności,
 • wysoki poziom bezpieczeństwa w tym bezpieczeństwa danych dzięki codziennym backupom,
 • wsparcie techniczne w zakresie korzystania z rozwiązania chmurowego.

Sprawdź: Chmury standardem w prowadzeniu nowoczesnej firmy

Jak wdrożyć aplikację chmurowe dla firm z Itmation?

Przejście do nowego systemu przebiega w kilku krokach. Aplikacje chmurowe dla firm są wdrażane w kilku krokach. Oto jak wygląda nasza współpraca z klientami.

1. Wybierz aplikację, która najlepiej  sprawdzi się w Twoim biznesie. Określ, z jakiej wersji aplikacji korzystasz lub jaką zamierzasz wdrożyć. Jaką bazę danych zamierzasz użyć, czy chcesz używać połączenia z innymi rozwiązaniami. Jeśli tak, wskaż, jakie to są rozwiązania. 

Im więcej informacji nam przekażesz tym precyzyjniej dobierzemy pakiet usług.
Jeśli współpracujesz już firmą wdrożeniową, świetnie jeśli nas z nią skontaktujesz, wspólne działanie przyspieszy proces pracy.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w doborze aplikacji, chętnie pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru, współpracujemy z wieloma firmami wdrożeniowymi w całej Polsce.

2. Po przedstawieniu wymagań przedstawimy Ci stosowną wycenę, którą otrzymasz do akceptacji. Przygotujemy i uruchomimy środowisko wirtualne dla Twoich aplikacji w zaledwie kilka godzin. Na tym etapie otrzymasz od nas dostęp do dedykowanego serwera lub serwerów. 

3. Kolejnym krokiem jest przeniesienie Twoich aplikacji do naszej chmury. Tymi działaniami z naszym wsparciem zajmuje się partner wdrożeniowy.

4. Jeśli zdecydujesz się na rozwiązania InsERT zainstalujemy wskazane aplikacje i przeniesiemy je do chmury wraz z całą bazę danych. 

5. Po instalacji aplikacji skonfigurujemy dostęp dla użytkowników. Chodzi także o dostęp z poziomu przeglądarki internetowej dla poszczególnych systemów. Nic nie instalujemy na Twoim komputerze - wystarczy nam jedynie urządzenie z dostępem do internetu. 

6. Skonfigurujemy rozwiązanie techniczne, tak aby Twoja praca i dane były bezpieczne. Zapewniamy codzienną archiwizację firmowych danych, zgodnie z wybranym planem backupu. 

7. Ostatnim krokiem jest udostępnienie gotowego do pracy środowiska. Na tym etapie otrzymasz od nas także wsparcie techniczne podczas użytkowania systemu. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wdrożenia systemu w chmurze, zobacz nasz wpis. 

Dowiedz się, jak to robimy.

Podsumowanie

Przeniesienie aplikacji do chmury to znakomity sposób na rozwinięcie swojego biznesu i usprawnienie działań w wielu aspektach funkcjonowania firmy. Jeśli planujesz wdrożenie oprogramowania w wirtualnej przestrzeni, zdaj się na nasze usługi. Aplikacje chmurowe dla firm to nowa jakość pracy. Gwarantujemy udostępnienie stabilnej platformy, która przyczyni się do osiągania nowych celów w biznesie. Jeśli masz pytania, nasi eksperci chętnie rozwieją Twoje wątpliwości.