Najważniejsze cechy R2firma w chmurze: 

 • Łatwy w obsłudze
 • Zawsze zgodny z przepisami
 • Kompleksowe i elastyczne rozwiązanie w przystępnej cenie

R2firma powstała przez połączenie programu księgowego R2fk lub R2księga (w zależności od rodzaju prowadzonej księgowości) oraz programu do wystawiania faktur i obsługi magazynu R2faktury. Programy te funkcjonują jako moduły systemu R2firma, dane wprowadzone w jednym module są od razu widoczne w drugim, co w praktyce oznacza, że np. faktura wystawiona przez dział handlowy jest widoczna od razu również w dziale księgowym, co poprawia komunikację w firmie pomiędzy oddzielnymi działami. Masz pytania? Przetestuj demo lub skontaktuj się z naszymi ekspertami. 

Szeroki wachlarz opcji i zastosowań, przetestuj demo R2firma

Dzięki modułowej konstrukcji program stanowi łatwe w obsłudze i komfortowe rozwiązanie, które:

 • pozwala na szybkie i nieuciążliwe przygotowanie e-sprawozdania oraz wysłanie deklaracji podatkowych CIT, PIT i VAT
 • pozwala na szybkie i nieuciążliwe wysłanie JPK_VAT, JPK_KR, JPK_PKPIR, JPK_EWP, JPK_MAG, JPK_FA, JPK_WB
 • umożliwia weryfikację statusu VAT kontrahentów w Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów oraz weryfikację numerów kont bankowych kontrahentów w wykazie podatników VAT (biała lista)
 • posiada wbudowane mechanizmy automatyzujące prawidłowe księgowanie np. eksploatacji samochodów, Split Payment, faktur VAT marża, amortyzacji środków trwałych 
 • posiada szereg wbudowanych schematów księgowych oraz pozwala na samodzielne definiowanie schematów, rejestrów i dokumentów
 • daje rzetelną informację na temat bieżących stanów magazynowych 
 • pozwala na szybkie wystawianie faktur i dokumentów magazynowych oraz automatycznie je księguje
 • minimalizuje ryzyko obrotów z nierzetelnymi kontrahentami i zwiększa ściągalność przeterminowanych należności
 • daje możliwość seryjnego wysyłania faktur elektronicznych
 • współpracuje z GUS, VIES, Scanye, PEF, systemem e-deklaracje, bankowością elektroniczną oraz Allegro
 • umożliwia szczegółową analizę prowadzonej działalności za pomocą rozbudowanych statystyk i definiowalnych zestawień.

To zaledwie fragment z szerokiego wachlarza możliwości programu, które zapewniają wygodną obsługę biura w zakresie finansowo-księgowym i planowanie pracy magazynu, przez co skracają czas pracy i ograniczają związane z tym koszty.

Modułowe zarządzanie systemem i kompleksowość dzięki wersji online

R2firma obok podstawowych cech, jakie powinien posiadać program finansowo-księgowy, posiada wiele dodatkowych funkcji i udogodnień zaprojektowanych specjalnie pod indywidualne potrzeby klientów. Dzięki licznym konsultacjom z ekspertami prowadzącymi biura rachunkowe program dopracowano w najmniejszych szczegółach. Zastosowane w nim rozwiązania modułowe sprawiają, że każdy użytkownik może dostosować system R2firma do własnych potrzeb rozszerzając te opcje, które są dla niego najważniejsze. Dodatkowo wraz z zakupem programu otrzymuje gwarancję jego zgodności ze zmieniającymi się przepisami dzięki wbudowanemu mechanizmowi automatycznych aktualizacji, a także bezpłatne konsultacje telefoniczne z wykwalifikowanymi pracownikami serwisu. 

Z R2firma pracuj online z dowolnego miejsca i urządzenia! R2firma w chmurze to wartość dla Twojego zespołu!

W dobie powszechnego dostępu do Internetu niezwykle ważną funkcją oprogramowania jest dostęp do wszelkich danych firmowych za pomocą przeglądarki uruchomionej na dowolnym komputerze, tablecie czy smartfonie. Producent programu R2firma sprostał także i tym wymaganiom użytkowników rozbudowując system o moduł WWW oraz wersję pracującą w chmurze. Pod względem funkcjonalności niczym nie ustępuje ona wersji lokalnej, a daje dodatkowe, wymierne korzyści w postaci niewielkich nakładów sprzętowych. Rozwiązaniem najkorzystniejszym finansowo jest dostęp do systemu za pośrednictwem chmury dostarczonej przez wyspecjalizowanego dostawcę, co gwarantuje niezawodną obsługę i szybkie wdrożenie aplikacji w firmie.