Cloudport by Itmation

Jak rozwiązania chmurowe mogą usprawnić pracę w branży beauty?

Jak rozwiązania chmurowe mogą usprawnić pracę w branży beauty?
Dlaczego firma z branży beauty zdecydowała się na wykorzystanie chmury w swoim biznesie? I czy rzeczywiście wdrożenie usług chmurowych może przełożyć się na lepszą sprzedaż produktów z tego segmentu? Sprawdźcie, w jaki sposób nasze usługi przełożyły się na biznes marki Anwen - lidera kosmetyków do świadomej pielęgnacji włosów.

Branża Klienta

Anwen Sp. z o.o. to polska firma kosmetyczna z siedzibą w Krakowie, która specjalizuje się w produkcji kosmetyków do szeroko pojętej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Marka jako pierwsza na arenie międzynarodowej opracowała kosmetyki dopasowane do porowatości włosów oraz pozwalające na zachowanie równowagi Proteiny-Emolienty-Humektanty (PEH). To biznes z serduchem na wierzchu - firma powstała z miłości do natury i naturalnych produktów. Marka z roku na rok podbija rodzimy rynek, a także zdobywa popularność poza granicami naszego kraju. Zrównoważony rozwój, minimalizacja śladu węglowego, ekologiczne opakowania, innowacyjne procesy - można powiedzieć, że brakuje tylko chmury. I my powiedzieliśmy dokładnie tak samo!

Potrzeby i wyzwania

Wielu pracowników, różne strony świata - umożliwienie zdalnego dostępu do systemów CRM i ERP to obecnie must have dla wielu firm. Nie inaczej było z Anwen. Marce dodatkowo zależało na zapewnieniu bezpieczeństwa danych, regularnych backupach i braku konieczności zatrudnienia informatyka czy mitycznej serwerowni do własnych (choć wcale przecież nie takich małych) potrzeb. To wszystko sprowadziło Anwen do nas - klient, jak sam twierdzi, wybrał Itmation S.A. ze względu na pomoc merytoryczną, techniczną oraz przystępną cenę.

Wdrożone rozwiązanie

Zwiększenie elastyczności, usprawnienie komunikacji i koordynacji działań, a także znaczna poprawa efektywności pracy - to tylko kilka korzyści, które wdrożenie rozwiązań chmurowych przeniosło firmie Anwen. Nasi klienci często pytają, czy uruchomienie środowiska wirtualnego rzeczywiście może pomóc realizować ich cele biznesowe - to case study to kolejny dowód na to, jak naprawdę wiele korzyści mogą dać nasze przemyślane integracje i zdalny dostęp do systemów. 

Zwlekanie ze wdrożeniem usług chmurowych to tylko pozorna oszczędność. Konieczność zatrudnienia informatyka na etat czy zakupu i utrzymania własnej infrastruktury to jedno. Ryzyko utraty danych to koszt, na który stać naprawdę niewiele firm. Rozwiązania chmurowe to jednak przede wszystkim miejsce - nie tylko na Wasze dane, ale i przestrzeń, w której firma może się skalować i rozwijać. Dr inż. Katarzyna Sawicz, Dyrektor Operacyjny Anwen Sp. z o.o. przekonuje, że rozwiązania chmurowe są nie tylko wygodne i bezpieczne, ale także pozwalają na oszczędność czasu i pieniędzy. Jakich innych zasobów każda firma potrzebuje bardziej?

Efekty współpracy

Dzięki naszym rozwiązaniom przedsiębiorstwo Anwen nie tylko zwiększyło swoją efektywność, ale i… poprawiło jakość obsługi klienta! Nasza chmura pozwala na łatwe i szybkie dopasowanie się do zmieniających się potrzeb i wymagań klientów, a także na wykorzystanie nowych technologii i narzędzi - które bez niej po prostu nie byłyby w stanie uwolnić całego swojego potencjału.

“Od momentu migracji systemu ERP do chmury, zauważyliśmy znaczną poprawę w efektywności naszych procesów biznesowych. System działa niezawodnie, zapewniając nam stabilność i szybkość niezbędną do codziennej obsługi naszych klientów. Dzięki temu mogliśmy skupić się na rozwijaniu naszego biznesu, mając pewność, że nasze zaplecze technologiczne jest w dobrych rękach. Firma Itmation wyróżnia się doskonałą obsługą klienta. Doceniamy regularny, systematyczny kontakt i szybkie reagowanie na nasze potrzeby. Tym samym rekomendujemy zespół Itmation każdemu, kto poszukuje niezawodnego partnera w zakresie hostingu systemów ERP w chmurze.” - Dr inż. Katarzyna Sawicz, Dyrektor Operacyjny Anwen Sp. z o.o.

Czego jeszcze po rozwiązaniach chmurowych może sobie obiecywać każda marka z branży beauty?

  • Wygodne zarządzanie i przechowywanie nawet dużej ilości danych - informacje o klientach, zamówieniach czy produktach mogą stać wygodnie w rządku, czekając na analizę i przewidywanie trendów.
  • Analiza danych i generowanie raportów - wgląd w wyniki i tabelki oraz podejmowanie na ich podstawie decyzji biznesowych to podstawa każdej dobrze funkcjonującej firmy.
  • Zarządzanie procesem produkcji kosmetyków - kontrola stanów magazynowych, planowanie produkcji czy monitorowanie jakości może być biznesowym polem minowym. Wdrożenie chmury potrafi ten proces zautomatyzować, uwalniając zasoby i znacznie zmniejszając ryzyko kosztownych dla marki wpadek. 
  • Komunikacja z klientami i prowadzenie działań marketingowych - od prowadzenia kampanii, przez monitorowanie mediów społecznościowych, aż po komunikację z klientami za pośrednictwem e-maili i czatów online może być wygodniejsze (i wydajniejsze) dzięki chmurze.

Zapraszamy do współpracy

Podsumowanie? Reprezentantów marki beauty (lub jakiejkolwiek innej), którzy chcą sprawdzić, czy chmura to rzeczywiście coś dla nich, zapraszamy do kontaktu. Case study to jedno - wierzymy w merytoryczną i indywidualną obsługę klienta, a nasi przedstawiciele mogą opowiedzieć o działaniach chmury na przykładzie realnych problemów w Waszym przedsiębiorstwie.


Wypełnij formularz kontaktowy, by otrzymać dopasowaną ofertę.