Podstawy

​Subiekt GT - kasa fiskalna

​Subiekt GT - kasa fiskalna
​Subiekt GT - kasa fiskalna

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak dodać kasę fiskalną do programu. Są też inne możliwości obsługi kasy fiskalnej, które mogą być bardziej dogodne w niejednym przedsiębiorstwie.

​Kasa fiskalna w programie Subiekt GT – jak z niej korzystać?

Subiekt GT - kasa fiskalna to opcja, która nie jest dostępna w podstawowej wersji programu. By móc dodać kasę fiskalną, trzeba najpierw połączyć Subiekt GT z dodatkowym oprogramowaniem, będącym swego rodzaju „przejściówką”. Dodatkowy program działa wówczas jak hub, za pomocą którego można podłączyć wybrane urządzenie np. do komputera, które standardowo nie ma odpowiedniego wyjścia na taki sprzęt. Chcąc obsługiwać kasę fiskalną za pomocą Subiekta, trzeba odpowiednio skonfigurować ten program, by kasa fiskalna była w nim „widoczna”.

​Subiekt GT dodawanie kasy fiskalnej – jak tego dokonać?

Zanim będzie można skorzystać z kasy fiskalnej w programie Subiekt GT, trzeba mieć dostęp do programu Kasiarz GT, kompatybilny z Subiektem. Nie trzeba kupować tego dodatkowego oprogramowania – wystarczy, że zainstaluje się pełną wersję Subiekta. Wtedy wystarczy przejrzeć bibliotekę, by znaleźć ten program wśród tych podprogramów, które można uruchomić jako dodatkowe funkcjonalności.

Jeśli jednak podczas instalowania programu Subiekt GT, przedsiębiorca zdecyduje się nie na pełną instalację, a zaawansowaną, Kasiarz GT nie wystarczy, by móc wygodnie dodać kasę fiskalną. Potrzebne są wówczas jeszcze odpowiednie sterowniki, powiązane z firmą InsERT, będącej wydawcą programu Subiekt GT.

​Czy można dodać kasę fiskalną do Subiekta GT w prostszy sposób?

Subiekt GT dodawanie kasy fiskalnej można również przeprowadzić w nieco prostszy sposób. Mianowicie warto wybrać zarządzanie programem Subiekt GT poprzez tak zwaną wirtualną chmurę. Wtedy wszystkie komponenty tego oprogramowania są łatwo dostępne np. w sieci. Jest to komfortowy wariant, gdy w firmie kilka osób zajmuje się obsługą programu Subiekt GT. Nie ma w tym niczego niezwykłego, ponieważ to oprogramowanie przydaje się w wielu działach w firmie. Wybierając zaś obsługę w chmurze, można zaoszczędzić sporo miejsca na dysku urządzeń stacjonarnych i mobilnych. Ponadto obsługa Subiekta GT kasy fiskalnej staje się prosta i szybka. W dodatku do dokumentacji, którą udało się sporządzić w ten sposób, mają dostęp również osoby, które np. zajmują się księgowością.

​Jak obsługiwać kasę fiskalną w Subiekcie GT z poziomu wirtualnej chmury?

Najlepiej zdecydować się na usługę firmy, która zajmuje się przeniesieniem środowiska Subiekt do wirtualnej chmury. 

Można spodziewać się szybkiego dostępu do kasy fiskalnej, a także bezpiecznego użytkowania programu Subiekt z poziomu wirtualnej chmury. Subiekt GT dodawanie kasy fiskalnej jest wtedy banalnie proste i, co najważniejsze, każdy upoważniony może w kilka sekund wystawić rachunek z dowolnego firmowego urządzenia.


Zobacz inne artykuły