Z artykułu dowiesz się:

  • jak dodać użytkownika w Subiekcie GT

  • jakie rodzaje użytkowników funkcjonują w programie

  • jaka jest alternatywa dla stacjonarnej wersji programu

Oprogramowanie Subiekt GT pozwala na łatwą, szybką i przejrzystą pracę sklepu internetowego. Każdy, kto chciałby taki sklep założyć, powinien pomyśleć o zakupie programu i opłaceniu licencji na kilka lat. Na pewno się nie zawiedzie, ponieważ korzystanie z Subiekta podnosi efektywność pracy, wpływa na jej płynność i przyspiesza wszystkie procesy, które pojawiają się podczas wykonywania czynności handlowych. To właśnie Subiekt GT pozwala na taką wygodę i komfort, że jednym kliknięciem można wykonać kilka operacji, które składają się na finalny efekt w postaci dobrze zakończonej transakcji. Z programu, po opłaceniu określonej licencji, może korzystać wiele osób, dlatego tak ważna jest wiedza o tym, jak dodać użytkownika w Subiekt GT. Wszyscy bowiem użytkownicy, którzy działają w ramach programu, przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania firmy handlowej, ponieważ mogą oni dokonywać operacji handlowych po uprzednim pozwoleniu im na to przez głównego administratora. Dla programu Subiekt GT nowy użytkownik musi być zatwierdzony, o czym powiemy szerzej już za chwilę. Tak samo jak uzupełnieniu musi podlegać baza kontrahentów, gdzie można wpisać ich dane, zaktualizować je, w dowolnym momencie wyszukać, tak też rzecz się ma w przypadku użytkowników, dlatego pytanie o to, jak dodać użytkownika w Subiekt GT jest bardzo ważne.

Sprawdź: jak zrobić zestawienie obrotów i sald w Rewizorze?

Jak dodać użytkownika do Subiekta?
 

Na początku, zanim wskażemy, opisując program Subiekt GT, jak dodać użytkownika, powiedzmy jasno i wyraźnie, że jego obsługa jest bardzo prosta, można powiedzieć, że jest wręcz intuicyjna. Każdy człowiek, który posiada choć trochę praktycznych umiejętności w pracy z komputerem i podstawowymi programami, powinien poradzić sobie z obsługą programu Subiekt GT, dodawanie użytkownika nie powinno więc nastręczać mu żadnych trudności. Oczywiście może zdarzyć się tak, że z bardziej zaawansowanymi funkcjami programu ktoś może sobie nie poradzić, wtedy zawsze powinien uzyskać fachową pomoc od osób przeszkolonych w obsłudze. Jednak z najbardziej podstawowymi, a do nich zaliczyć trzeba funkcję, jaką jest dla programu Subiekt GT dodawanie użytkownika, powinien poradzić sobie dość szybko.  Podpowiemy teraz, przewidując, że pojawią się jednostki, dla których i podstawowe działania mogą być problemem w przypadku programu Subiekt GT, jak dodać użytkownika, jakie kroki podejmować i w jaki moduł należy wejść, by operacja zakończyła się sukcesem. 

Warto także obejrzeć film instruktażowy, który w obrazowy sposób pokaże obsługę programu Subiekt GT, jak dodać użytkownika, jak zatwierdzić i przeprowadzić aktualizację, dokonać odpowiednich korekt. Teraz opiszemy kilka prostych czynności, jakie trzeba wykonać, by wykorzystać oprogramowanie Subiekt GT, dodawanie użytkownika powinno stać się po naszych wskazówkach czymś bardzo prostym. Pamiętać należy o tym, że aby w programie Subiekt GT nowy użytkownik mógł się znaleźć, może być dodany jedynie z poziomu operacyjnego głównego użytkownika systemu. Użytkownik ten nazywany jest w programie „Szefem” i powinien on, jeżeli chce dodawać innych użytkowników, znać swoje hasło, pozwalające mu na zarządzanie systemem. „Szef” jest w systemie traktowany w sposób specjalny, nie można na przykład z systemu usunąć jego danych, nie można także zablokować jego uprawnień do wybranych funkcji i programów. Jak więc widać, w programie Subiekt GT dodawanie użytkownika jest możliwe z poziomu „Szefa”. Tylko on jest w stanie zarządzać innymi użytkownikami. Będąc zalogowanym w systemie jako „Szef”, użytkownik może dodawać innych. Jak to zrobić? Należy z listy modułów wybrać następujący ciąg: „Administracja”, następnie „Słowniki” i „Personel”. Po wybraniu powyższego, na ekranie pojawi się rubryka „Personel”, wyjaśniająca, że „Słownik” przeznaczony jest do przechowywania danych o użytkownikach systemu, że pozwala na definicję podstawowych parametrów użytkownika, takich jak imię, nazwisko i hasło. 

Z poziomu „Słownika” przydziela się także uprawnienia do wybranych opcji programu. Kontynuując, uściślając i odpowiadając na pytanie o to, jak dodać użytkownika w subiekt GT, należy powiedzieć, że następnym krokiem jest przypisanie w okienku edycji wybranych parametrów określających użytkownika, na przykład domyślnej kasy. Można tutaj określić hasło, magazyn, nadać uprawnienia lub te uprawnienia ograniczyć. Trzeba przy tym pamiętać, że wstawienie znacznika takie uprawniania nadaje, a brak znacznika powoduje, że wybrane uprawnienia są nieaktywne. Tak oto rzecz się ma z dodawaniem użytkownika do programu Subiekt GT.

Pracuj zdalnie z każdego urządzenia dzięki Subiektowi Online. Sprawdź Subiekta w chmurze.