Chmura w biznesie

Raport kasowy w programie Subiekt

Raport kasowy w programie Subiekt

W każdym przedsiębiorstwie realizującym obrót gotówkowy wymagane jest wygenerowanie raportu kasowego. Subiekt jest oprogramowaniem, które ułatwia wykonanie tego procesu i sprawia, że przeprowadza się go intuicyjnie. Jeśli chcesz się dowiedzieć, kiedy i jak zrobić raport kasowy Subiekt dowiesz się tego z poniższego tekstu. 

Sprawdź: Subiekt Online

Czym jest raport kasowy Subiekt i kiedy będzie potrzebny?

Choć wiele osób pracujących w handlu generuje takie raporty, nie każdy wie, czym tak naprawdę jest raport kasowy wypełniony. Ten dokument to zestawienie wszystkich transakcji i operacji kasowych, które są ułożone w porządku chronologicznym. W zależności od ilości transakcji i charakterystyki można w różnych okresach generować raport kasowy. Subiekt to program, w którym możesz dowolnie wywoływać te dokumenty.

W sklepach zajmujących się sprzedażą detaliczną, stacjach benzynowych czy marketach raport kasowy wypełniony tworzony jest raz na dobę. W sklepach z mniejszym ruchem i sprzedażą liczoną w kilku transakcjach na dobę raport kasowy Subiekt wywołuje się raz w tygodniu lub nawet co miesiąc. Ważne jest, żeby okresy były stałe, a ewentualnych zmian można dokonywać po zakończeniu roku rozliczeniowego. 

Raport kasowy Subiekt to dokument, który spełnia wszystkie wymogi umieszczone w 21 artykule ustawy o rachunkowości. Znajdują się tam informacje o tym, że raport kasowy wypełniony musi być stworzony na podstawie dokumentów źródłowych, takich jak faktury, rachunki czy listy płac. Często raport kasowy Subiekt zawiera także druki kwitujące odbiór gotówki KP i wydanie gotówki KW.

Sprawdź: Subiekt na MAC iOS

Jak zrobić raport kasowy Subiekt?

Jeśli zaczynasz przygodę z tym programem, możesz zastanawiać się, jak zrobić raport kasowy Subiekt? Podobnie jak inne funkcje systemu Subiekt, raport kasowy także można wygenerować w prosty i intuicyjny sposób. W bocznym panelu musisz wybrać moduł Finanse, a dalej Raporty kasowe. Następnie w centralnym panelu pojawi się opcja Dodaj raport kasowy, która bezpośrednio przekieruje Cię do tego dokumentu. 

Jak już wspomniano, raport kasowy Subiekt możesz wygenerować za wybrany okres. Bierze on pod uwagę listę transakcji, saldo początkowe i końcowe. Raport kasowy wypełniony musi mieć dopięte wszystkie dokumenty kasowe z danego okresu. Po zatwierdzeniu stanu kasy możesz sprawdzić także inne możliwości raportu kasowego Subiekt. Istnieje opcja oceny zawartości banknotów o konkretnych nominałach w kasie. Jeśli stan gotówki nie będzie się zgadzał, możesz stworzyć dokumenty wyrównujące, które uzupełnią wypełniony raport kasowy.

Zobacz: Instalacja Subiekta

Raport kasowy wypełniony i sprawdzany zdalnie - czy to możliwe?

Skoro wiesz już jak zrobić raport kasowy Subiekt, poznaj także dodatkową opcję, którą daje Ci oferta CloudPort. Chodzi o możliwość przeniesienia do chmury oprogramowania i korzystanie z niego w dowolnym miejscu. Już nie będziesz musiał codziennie odwiedzać swojego sklepu, żeby wygenerować raport kasowy. Subiekt będziesz mógł obsługiwać nawet z urządzeń, na których nie jest zainstalowany. Żeby wykonać raport kasowy wypełniony możesz być nawet na wakacjach i trzymać w dłoni mobilne urządzenie z dostępem do internetu. Sprawdź wersję demo i przekonaj się sam, jak wiele czasu oszczędzisz dzięki chmurze. 


Zobacz inne artykuły