Podstawy

Subiekt – sprawdź, co musisz wiedzieć o aktualizacjach

Subiekt – sprawdź, co musisz wiedzieć o aktualizacjach

Z artykułu dowiesz się:

  • jak pomaga w firmie Subiekt GT

  • jak zaktualizować Subiekta GT 

  • jaka wersja Subiekta jest zawsze aktualna

Popularny w Polsce w branży e-commerce program Subiekt GT posiada praktycznie same zalety. Dzięki niemu można obsługiwać zamówienia wraz z rezerwacją towarów, możliwe jest generowanie faktur zaliczkowych, obsługa przedpłat itp. Subiekt GT pozwala na płatności dokonywane kartą kredytową, poprzez PayPal lub PayU i wiele innych. Handlowcy wybierają Subiekt GT z uwagi na to, że dzięki niemu możliwa jest obsługa praktycznie wszystkich typów dokumentów handlowych oraz magazynowych. To wszystko, a wspomnieliśmy jedynie o kilku możliwościach oprogramowania, świadczy o tym, że Subiekt GT jest programem niezawodnym i profesjonalnym. Coraz większa liczba klientów z niego korzystających zaświadcza o rosnącej popularności. 

Oprogramowanie jest w pełni zintegrowane z systemem zarządzania relacjami z klientami (CRM) Gestor GT, co dla wielu jest sprawą najważniejszą. Prowadzenie działalności handlowej przy użyciu tego programu jest więc wygodne i poręczne, szybkie i efektywne. A przecież o to chodzi w handlu, żeby odbywał się on sprawnie i przejrzyście. Wówczas i klient, i sprzedający mają poczucie zadowolenia, które, oprócz korzyści płynących z kupna i sprzedaży danego produktu, jest najlepszym podsumowaniem wszelkich transakcji. Można więc śmiało stwierdzić, że wykorzystywanie w pracy takich programów jak Subiekt GT stanowi połowę sukcesu działalności handlowej. Każdego zatem interesuje aktualizacja Subiekt GT, cena jaką trzeba za nią zapłacić. Można ją wykonać wtedy, gdy różnica między posiadaną wersją a aktualną jest duża lub bardzo duża. Oczywiście jest też inny rodzaj aktualizacji, polegający na zakupie specjalnych dodatków lub rozszerzeń. Tak też dzieje się w przypadku programu Subiekt GT, aktualizacja, cena którego nas tutaj interesuje. Koszt zakupu programu to w zależności od wersji 550-900 złotych. Za wersję z licencją na trzy stanowiska zapłacimy oczywiście najwięcej.  A ile kosztuje aktualizacja Subiekt GT, cena jest duża czy niewielka? Powiem o tym już za chwilę, przy okazji tematu dodatków i rozszerzeń, o których możemy powiedzieć, że to specyficzna ( nie tylko dla Subiekt GT)aktualizacja, cena której będzie się wahała w zależności od stopnia zaawansowania i przeznaczenia.

Przypatrzmy się teraz temu, jak dla programu Subiekt GT aktualizacja ma przebiegać, gdy się jej dokona doraźnie. A więc zastąpi starszą wersję jej aktualnym odpowiednikiem. 
 

Sprawdź: Subiekt GT jak dodać użytkownika?

Jak zaktualizować program Subiekt GT? 
 

Aktualizacja subiekt GT powinna przebiegać w etapach co pięć wersji. Jest to bezpieczny sposób, z uwagi na to, że przez lata struktura bazy danych i programu zmieniała się co jakiś czas. Żeby więc dla programu Subiekt aktualizacja przebiegła bezproblemowo, trzeba o tym pamiętać. Na początku należy sprawdzić, jaką wersję posiada się w danym momencie. Trzeba to zrobić, używając menu „Pomoc” – „Informacje”. Na monitorze powinna wówczas ukazać się ramka z nagłówkiem „Informacja”. Po lewej stronie będzie zamieszczona nazwa wersji oprogramowania, składająca się po prostu z rzędu różnych cyfr. Aby rozpoczęła się dla programu Subiekt aktualizacja, należy tę właśnie wersję, która została zainstalowana jakiś czas temu, porównać z aktualną, najnowszą albo taką, którą chce się zainstalować. Jeżeli okaże się, że różnica tych wersji jest większa niż 5, należy wówczas wejść na serwer ftp, który dostępny jest pod adresem:  ftp://ftp.insert.com.pl/pub/aktualizacje/InsERT_GT/, oraz znaleźć na liście tam istniejącej wybrany plik instalacyjny. Nazwa takiego pliku powinna zaczynać się tak: „InsERT_GT_Ulepsz_". Trzeba pamiętać, że aktualizacja Subiekt GT dotyczy takiej nazwy, ale wersji maksymalnie 5 wyżej od tej, jaka jest zainstalowana obecnie. Kiedy już znalazło się odpowiednią wersję, należy plik z nią pobrać na dysk, uruchomić go i rozpocząć proces instalacyjny. Dla programu Subiekt GT aktualizacja odbywa się bardzo szybko, a kiedy zostanie już zakończona, trzeba podnieść wersję bazy danych, czyli dokonać konwersji. Należy więc uruchomić program i z listy wybrać odpowiedni podmiot, po którego wybraniu oczekiwane jest potwierdzenie chęci aktualizacji. W następnej kolejności trzeba już tylko hasło „Szefa” owego podmiotu wpisać w odpowiednie do tego miejsce. Program rozpocznie konwersję, po której zakończeniu jest już zdolny do działania, zaktualizowany i odświeżony.

Sprawdź: faktura zaliczkowa w Optima

Jeżeli chodzi o aktualizacje płatne to są nimi wszelkie dodatki i rozszerzenia. Można się z nimi zapoznać, tak jak i z cennikiem, na firmowej stronie programu. Te specjalne pakiety rozszerzeń funkcjonalnych nazywają się PLUS dla InsERT GT.  Rozszerzenia zostały wyróżnione odpowiednimi kolorami na oznaczenie ich różnych funkcjonalności. Cena ich jest różna, ale można zauważyć, że waha się w przedziałach od 700 do 1000 złotych. 

Subiektowi Online jest zawsze aktualny. Sprawdź Subiekta w chmurze, przetestuj demo za darmo.


Zobacz inne artykuły