Chmura w biznesie

Subiekt GT - jak sprawdzić zysk?

Subiekt GT - jak sprawdzić zysk?
Subiekt GT - jak sprawdzić zysk

Zysk – jakie ma znaczenie dla dalszego rozwoju firmy?

Zysk to wartość, która określa, ile udało się zarobić „na czysto”, czyli po odliczeniu wszystkich kosztów, które wliczają się m.in. w pensje dla pracowników, czy w rozliczenia podatkowe. Nie trzeba być księgowym, by zdać sobie sprawę z tego, że zysk może być raz wyższy, a raz niższy. W dodatku zmiany te da się zaobserwować nawet w miesiącach następujących po sobie.

Można tego dokonać, jednak tylko wtedy, gdy regularnie sprawdza się, jaka jest wartość zysku, porównując ją nie tylko między tymi danymi z poszczególnych okresów rozliczeniowych. Trzeba również wziąć pod uwagę jak kształtuje się zysk w zestawieniu z innymi danymi finansowymi.

Od czego zależy zysk w przedsiębiorstwie?

Dwa główne czynniki, które mają bezpośredni wpływ na to, ile przedsiębiorstwo zarobi „na czysto”, to:

  • wyniki sprzedaży,
  • koszty stałe.

Im wyniki sprzedaży są wyższe, a koszty stałe niższe, tym zysk w firmie będzie większy. Odwrotna wartość zysku będzie w sytuacji, kiedy w danym cyklu rozliczeniowym nie uda się sprzedać zbyt wielu towarów, a koszty stałe będą takie same jak dotychczas lub jeszcze wzrosną.

Dlaczego warto monitorować zysk, korzystając z programu Subiekt GT?

Opłaca się monitorować zysk w programie Subiekt GT, ponieważ znajdują się w nim wszystkie dane finansowe i to z różnych cykli rozliczeniowych. Można więc w łatwy i szybki sposób dokonać szczegółowych analiz, skupiając się na przykład na tych polach i wynikach, które odnoszą się właśnie do zysku. Czytelne wykresy i zestawienia pozwalają szybko rozeznać się w sytuacji finansowej firmy w danym okresie.

Subiekt GT – jak sprawdzić zysk?

Zysk w programie Subiekt GT można sprawdzić dwojako. Pierwsza opcja umożliwia dokonać tego, gdy korzysta się z Subiekta GT na firmowym urządzeniu. Druga – gdy Subiekt GT jest dostępny w tak zwanej wirtualnej chmurze.

Sprawdzenie zysku w Subiekcie GT w tradycyjny sposób

Subiekt GT, jak sprawdzić zysk w tym programie? Jeśli biznesmen zadaje sobie właśnie takie pytanie, to łatwo uda mu się tego dokonać, wybierając Zestawienia, a z tego modułu Sprzedaż wg okresów. Wchodząc w tę analizę, trzeba już tylko określić swoje filtry, a następnie dokonać wyliczenia zysku w danym terminie.

Wyliczenie zysku w Subiekcie GT w chmurze

Drugim sposobem, umożliwiającym wyliczenie zysku za pomocą programu Subiekt GT, jest skorzystanie z powyższych opcji w chmurze. Niby to samo, a jednak to rozwiązanie jest bardziej funkcjonalne, ponieważ wszystkie informacje są dostępne  online „na zewnątrz”, czyli poza infrastrukturą IT firmy, o każdej porze dnia i tygodnia.

Subiekt GT – jak sprawdzić zysk w chmurze w firmie?

Subiekt GT – jak sprawdzić zysk, korzystając z chmury? Najpierw należy mieć dostęp do tej funkcjonalności, w czym pomoże firma Cloudport by Itmation. Świadczy ona bowiem usługi związane z przenoszeniem firmowego oprogramowania do chmury, np. Subiekta GT wraz ze wszystkimi jego funkcjonalnościami. W ten sposób m.in. firmowe dane są dostępne online, a przedsiębiorstwo w każdej chwili może z nich skorzystać. 


Zobacz inne artykuły