Z artykułu dowiesz się:

  • dlaczego warto zintegrować WooCommerce z Subiektem

  • jak przeprowadzić taką integrację

Oprogramowanie o nazwie Subiekt GT jest nowoczesnym systemem, który oferowany jest firmom poszukującym kompleksowych rozwiązań dotyczących handlu internetowego. Subiekt GT to następna wersja znanych powszechnie systemów firmy Insert. Dzięki niemu możliwe jest sprawne i wygodne obsługiwanie zamówień na różnego rodzaju towary oferowane w sprzedaży internetowej. Codziennie w sieci dochodzi do niezliczonej ilości transakcji handlowych, część z nich jest właśnie obsługiwana przez program Subiekt GT. Pozwala on na kontrolowanie transakcji, uiszczanie i przyjmowanie opłat, terminowe rozliczanie się z kontrahentami i klientami. Tak więc z poziomu intuicyjnego interfejsu można zarządzać całym skomplikowanym system handlowym. Program może być ciągle udoskonalany i poprawiany dzięki na przykład integracji z innymi programami lub wtyczkami. Tak działa właśnie Subiekt, WooCommerce zaś jest wtyczką, komponentem sklepowym do WordPressa, który jest popularnym rozwiązaniem e-Commerce. Tak jak przejrzysty i elastyczny jest Subiekt, WooCommerce jest wtyczką prawie bezproblemową, łatwą i wygodną. Tak więc posiadając takie dwa narzędzia jak Subiekt GT, WooCommerce, można śmiało myśleć o szerokim handlu internetowym. Ta wtyczka jest dedykowana do programu WordPress i dzięki niej właśnie można na tej platformie stworzyć własny sklep. Pozwala ona na uruchomienie dowolnego sklepu do sprzedaży w Internecie w wersji podstawowej nawet za darmo. 

Sprawdź: zestawienie obrotów i sald Rewizor

Tak działa WooCommerce, Subiekt zaś, choć zawsze płatny, jest oprogramowaniem, które doskonale współpracuje z WooCommerce. Subiekt bowiem obsługuje zamówienia, wpłaty, przedpłaty, płatności kartą kredytową itp., WooCommerce zaś pozwala na dodawanie nowych produktów, likwidowanie takich, które się już wyprzedały, korygowanie lub dodawanie parametrów technicznych do produktów. Fakturami, zestawieniami, raportami, analizami zajmie się Subiekt GT, WooCommerce zaś określi jaki kolor ma wybrane ubranie przeznaczone na sprzedaż, doda wagę do opisu pralki, określi rozmiary sprzedawanych produktów, wskaże producenta itp. Wtyczka ta pozwala również na dodawanie kuponów rabatowych, ustawianie cen dla różnorodnych form wysyłki i usług dodatkowych. Rachunki będą dobrze zarządzane przez Subiekt, WooCommerce określi za to, jakie podstawowe metody płatności będą obowiązywały w danym sklepie. Czy to będzie przelew bankowy, płatność poprzez PayU lub PayPal, płatność kartą kredytową – wszystko to określi WooCommerce, Subiekt zaś zintegruje funkcje wtyczki z własnymi strukturami programu.
 

Zalety integracji programu Subiekt GT z platformą WooCommerce  
 

Jeżeli dokona się już integracji platformy sprzedażowej WooCommerce z programem Subiekt GT, można liczyć na szereg udogodnień, które sprawią, że handel internetowy będzie nie tylko szybki i sprawny ale też przyjemny, niemęczący. Integracja Subiekt – WooCommerce powoduje, że skutecznie można segregować, magazynować, porządkować dane o interesujących sklep usługach, wszelkich towarach, które sklep oferuje czy będzie oferował oraz o kontrahentach, którzy mają swój udział w procesie sprzedaży. Integracja  Subiekt GT - WooCommerce pozwala zautomatyzować wiele procesów dotyczących sprzedaży, dzięki czemu możliwe jest zaoszczędzenie czasu. Ogromna ilość czasu, która kiedyś była potrzebna do tego, by w sposób racjonalny zarządzać sklepem, może być, wobec korzystania z programu Subiekt ( WooCommerce wliczona jest już w działanie oprogramowania), wykorzystana na inne zabiegi zwiększające zyski firmy. Na przykład na promocję sklepu, reklamę w sieci oraz poza siecią Internet. Tak więc pozytywne aspekty integracji są widoczne gołym okiem. Wygoda, oszczędność, wydajność, wszechstronność, efektywność – wszystko to jest na wyciągnięcie ręki, jeśli tylko korzysta się z połączonych mocy Subiekt-WooCommerce.  

Integracja na linii Subiekt-WooCommerce możliwa jest już przy zakładaniu sklepu internetowego, czyli na samym początku działalności biznesowej, jak i też w trakcie jej trwania. Jeśli więc ktoś  korzysta z oprogramowania Subiekt GT, WooCommerce zaś nie była mu dotąd znana, zawsze może zaległości nadrobić i zamontować wtyczkę w dowolnym momencie. Po pełnej integracji wszelkie dane dotyczące produktów oraz klientów zostają przetransportowane na stronę sklepu, a informacje ze sklepu zostają przeniesione do programu. Po integracji będzie możliwe automatyczne pobieranie zamówień ze sklepu i wysyłanie sprzedażowych dokumentów do klientów. Obsługa dokumentów, kartotek i magazynu jest po integracji w pełni zautomatyzowana.

W Subiekcie Online integracja z Woocommerce jest bardzo łatwa. Sprawdź Subiekta w chmurze.