Chmura w biznesie

Subiekt GT - proforma, jak wystawić?

Subiekt GT - proforma, jak wystawić?

Z artykułu dowiesz się:

  • jak Subiekt GT obsługuje faktury

  • czym jest faktura pro forma

  • jak wystawić fakturę pro forma w Subiekcie GT

Jeżeli ktoś planuje założenie własnego biznesu i chciałby oprzeć go na handlu internetowym, powinien przede wszystkim pomyśleć o narzędziach, jakie są potrzebne do tego, by całe przedsięwzięcie mogło mieć rację bytu. Takimi narzędziami są profesjonalne programy przeznaczone do prowadzenia działalności handlowej. Jednym z nich jest Student GT, który jako program magazynowo-sprzedażowy doskonale sprawdza się w codziennej pracy. To, co interesuje nas tu najbardziej, czyli tworzenie faktur, jakie może wykonać Subiekt GT, pro forma, faktur sprzedaży, należy do jego szerokich możliwości. Operujący programem gremialnie stwierdzają, że faktury w Subiekt GT, pro forma czy jakiekolwiek inne, są tworzone w bardzo przejrzysty i łatwy sposób. Dla oprogramowania Subiekt faktura pro forma to po prostu formalność, jej wykonawca nie potrzebuje dużo czasu, by ją wygenerować i wysłać klientowi. Za pomocą kilku kliknięć, w krótkim czasie wystawiona zostaje faktura pro forma, Subiekt GT działa po prostu bez zarzutu.  Oczywiście, co ważne dla wielu handlowców, istnieje możliwość personalizacji wydruku, po której zmieni się faktura pro forma, Subiekt oferuje i takie rozwiązania.

Sprawdź: gdzie jest polecenie przelewu w subiekcie?

Takie dokumenty jak faktura pro forma Subiekt wykonuje, można powiedzieć, "od ręki". Nie byłby to jednak program tak popularny i dobry, gdyby można było na nim wykonać jedynie kilka operacji. Wiele innych rozwiązań ma do zaoferowania Subiekt, pro forma, faktura sprzedaży, rachunek sprzedaży to nie wszystkie jego możliwości wykonawcze. Program obsługuje jeszcze takie dokumenty jak: paragony imienne, faktury detaliczne na podstawie paragonów, zwroty detaliczne, faktury zaliczkowe, korekty faktur. Jak widać bardzo wszechstronnym programem jest Subiekt GT, faktura pro forma może być przez niego spersonalizowana, tak jak i inne tego typu dokumenty, a dodatkowo może być zawsze dokonane na niej korekta.

Subiekt - jak wystawić pro forma ?

Powiedzieliśmy już, że programem oferującym wiele praktycznych rozwiązań w dziedzinie handlu internetowego jest Subiekt GT, jak wystawić fakturę pro forma będzie kolejnym zagadnieniem, które teraz poruszymy. Faktura pro forma nie jest księgowym dowodem, a wystawia się ją w zasadzie tylko w celu informacji o szczegółach transakcji, jaka została dokonana. W programie Subiekt pro forma informuje na przykład o płatnościach i zawarciu transakcji. Dla oprogramowania Subiekt GT faktura pro forma może być wezwaniem do zapłaty, propozycją czy także zapowiedzią wystawienia faktury sprzedażowej. A więc jak to się robi w programie Subiekt GT, jak wystawić fakturę pro forma?

Otóż interesująca nas faktura jest uzyskiwana wydrukiem dokumentu - Zamówienie od klienta.  Żeby więc wynikiem operacji stała się faktura pro forma, Subiekt musi ją przygotować jako "Zamówienie od klienta" i wydrukować jako fakturę pro forma. Z listy modułów należy wybrać ten, który jest opisany jako "Sprzedaż - Zamówienia od klientów". W następnej kolejności trzeba kliknąć odnośnik - " Dodaj zamówienie" albo także dostępny w tym miejscu odnośnik -" Dodaj zamówienie zaliczkowe". Po wyświetleniu się formularza trzeba po prostu go wypełnić. Jak to zrobić, podpowie sam Subiekt, faktura pro forma posiada bowiem jasne i przejrzyste tabele, dokładnie opisane. Tak więc należy w nich wpisać datę, numer zamówienia, nazwę kontrahenta oraz wartość sprzedaży. Po wypełnieniu tych wszystkich miejsc, trzeba koniecznie wszystkie te dane zapisać. Tak oto powstała faktura pro forma, Subiekt GT musi ją teraz tylko wydrukować. Dlatego też po wyświetleniu się okna "Drukuj" z menu tam dostępnego, powinno się wybrać z listy wzorców polecenie "Faktura Pro Forma". 

Po wykonaniu tych wszystkich działań gotową fakturę pro forma Subiekt oferuje zainteresowanemu za pośrednictwem drukarki lub w formie zapisu na przykład w formacie PDF. Faktura oczywiście wygląda tak, jak powinny wyglądać dokumenty sprzedażowe. Po lewej stronie znajduje się nazwa i pełne dane firmy, która oferuje sprzedaż wybranego towaru, po prawej stronie znajdują się informację o miejscu i dacie wystawienia faktury pro forma, trochę niżej umiejscowione są dane klienta. Na środku dokumentu znajdziemy opis towarów, które będą czy zostały już kupione. Poniżej mamy określoną wartość zakupów, a jeszcze niżej miejsca na podpisy wystawiającego fakturę i tego, kto ją odbiera. Tak oto wygląda faktura pro forma, Subiekt GT opracowuje ją dokładnie i szybko, wystarczy tylko kilka kliknięć, a dokument jest gotowy.

Pracuj zdalnie z każdego urządzenia dzięki Subiektowi Online. Sprawdź Subiekta w chmurze, przetestuj demo za darmo - SUBIEKT GT W CHMURZE


Zobacz inne artykuły