Dzięki niemu wiele procesów związanych z prowadzeniem biznesu na płaszczyźnie finansowej udaje się przyspieszyć, jak i uprościć. Gdzie można skorzystać z płatności typu home banking i dlaczego warto?

​Czym jest homebanking?

Homebanking Subiekt i homebanking Rewizor GT to moduły, z których można skorzystać w oprogramowaniu Subiekt GT. Program ten jest w pełni funkcjonalny, gdy przedsiębiorca wykupi odpowiednią licencję, by aktywować wszystkie rozwiązania, jakie są w nim dostępne.

Sam termin „home banking” wiąże się z szeregiem operacji, które wykonuje się zarówno, gdy pracuje się w biurze, jak i podczas realizowania zadań poza nim. Na przestrzeni lat i w wyniku postępu technologicznego, zarządzanie biznesem pod względem finansowym stało się wyjątkowo komfortowe. Jednak można to szczególnie docenić, gdy korzysta się z programów takich jak właśnie Subiekt GT, przeznaczonych dla przedsiębiorców dokonujących płatności online.

​Homebanking – jakie są możliwości?

Homebanking umożliwia przede wszystkim lepiej zorganizować płatności wychodzące, które wykonuje się za pośrednictwem konta w banku powiązanym z rachunkiem firmowym. Można dzięki niemu wykonywać przelewy stałe, na przykład do partnerów biznesowych.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by, korzystając z programu Subiekt GT, zautomatyzować przelewy, które mają trafić na rachunek urzędu skarbowego. Rozwiązanie to umożliwia także generowanie wykazów płatności – w programie Subiekt GT mają one format MT940.

Inne operacje, jakie są możliwe, gdy korzysta się z homebankingu Subiekt, to:

  • łączenie operacji bankowych z konkretnymi przelewami,

  • wczytywanie transakcji, by na ich podstawie dokonać płatności,

  • tworzenie i edytowanie wyciągów z rachunków bankowych,

  • pominięcie płatności bez zapisywania operacji na koncie bankowych (np. dotyczących prowizji, czy rabatu).
     

​Homebanking Rewizor – komu się przydaje?

Zarówno homebanking Rewizor GT, jak i Subiekt GT sprzyja upraszczaniu obsługi konta bankowego, które jest powiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Za szczególnie atrakcyjne mogą uznać ten moduł ci przedsiębiorcy, którzy chcieliby ograniczyć liczbę zatrudnionych do minimum w dziale finansów.

Wystarczy tak naprawdę jedna osoba, która umiejętnie będzie się posługiwać programem Subiekt GT, by mogła bez trudu zarządzać płatnościami i raportować wszystkie transakcje, które „wyszły” z konta firmowego do określonych podmiotów, czy innych instytucji.

Korzystając z programu Subiekt GT i Rewizor GT, można dokonać przelewu również do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W ten sposób przedsiębiorca nie musi pamiętać o terminach, w jakich powinien regulować płatności, które go dotyczą, jako osoby prowadzącej działalność gospodarczą.

​Jak wdrożyć homebanking w środowisku firmowym?

Nie każdy przedsiębiorca, który wie, czym jest homebanking Rewizor i Subiekt GT i nie każdy będzie potrafił wcielić to rozwiązanie w życie. Z pomocą przychodzi nasza firma, która szybko dopasowuje opcję homebankingu Subiekt do firmy. Można wówczas wygodnie korzystać z takiej nowoczesnej bankowości w chmurze. Jest wtedy zawsze dostępna, nigdy się nie zawiesza, a przy tym nie obciąża m.in. firmowych serwerów.