Podstawy

Przeniesienie bazy danych do Subiekta

Przeniesienie bazy danych do Subiekta
Przeniesienie bazy danych do Subiekta

Ten program również cały czas się rozwija i każda kolejna wersja nieco różni się od poprzedniej. W związku z tym przydaje się opcja przenoszenia danych Subiekt do nowego podmiotu. Jak to zrobić szybko, niedrogo i efektywnie?

​Przenoszenie danych Subiekt – jak to wygląda?

Korzystając z programu Subiekt GT, trzeba jednocześnie znać system InsERT, w którym to oprogramowanie jest jednym ze składowych elementów. Mając ten program zainstalowany na urządzeniu firmowym, łatwo z niego skorzystać, pracując na systemie operacyjnym Windows. Nie trzeba szukać ścieżki dostępu do systemu InsERT – wystarczy otworzyć menu startowe Windows. Przeniesienie danych Subiekt wyświetli się jako jedno z dostępnych rozwiązań na liście programów, które są zainstalowane na sprzęcie wyposażonym w Windows.

​Jak działa przenoszenie danych w programie Subiekt?

Korzystając z programu Subiekt GT przeniesienie danych do nowego podmiotu wiąże się z konwersją plików, które są dostępne w innych systemach, czy na innych urządzeniach. Użytkownik programu Subiekt GT, może przenieść dane z jednego działu do innego, na przykład z Subiekta z systemu sprzedaży lub z programu Rewizor z systemu ułatwiającego zarządzanie księgowością. Istnieje jeszcze inna forma relokacji plików, czyli przenoszenie danych w programie Subiekt jednocześnie z działu sprzedaży i księgowości. Jest to możliwe, gdy w firmie wykorzystuje się do pracy np. program Subiekt w wersji 5 i Rachmistrz w wersji 4.

​Czy przenoszenie danych Subiekt jest proste?

By odpowiedzieć na to pytanie, trzeba wziąć pod uwagę, kto będzie zajmować się przenoszeniem danych z programu Subiekt. Jeżeli to osoba, która na co dzień pracuje z oprogramowaniem biznesowym Subiekt GT, prawdopodobnie nie będzie mieć problemów z wykonaniem takiej operacji. Jednak nawet i taki ekspert może uznać, że jest to skomplikowane przedsięwzięcie, gdy trzeba przenieść różne pliki z różnych działów i nie można tego procesu w żaden sposób zautomatyzować.

​Subiekt GT – jak usprawnić przeniesienie danych?

Jeżeli firma korzysta ze starszego oprogramowania Subiekt GT, warto najpierw zaopatrzyć się w najnowszy program tego typu. Trzeba bowiem pamiętać, że Subiekt GT przeniesienie danych do nowego podmiotu jest możliwe tylko w ramach systemów, jakie są skorelowane z programem Subiekt GT.

Należy również pamiętać o tym, że w nowym podmiocie, czyli w miejscu docelowym, w którym znajdą się poszczególne pliki, nie może być uruchomiony żaden system powiązany z programem Subiekt GT. Jeśli tak się stanie, przeniesienie danych nie dojdzie do skutku. Oznacza to więc najczęściej przeniesienie plików z jednego urządzenia na drugie, na którym żaden komponent programu Subiekt GT nie jest otwarty.

​Przeniesienie danych Subiekt – jak to zrobić szybko i bezpiecznie?

Chcąc przenieść dane do innego podmiotu z programu Subiekt GT np. ze starszej wersji do nowszej, najlepiej przeprowadzić tę operację w chmurze. By wdrożyć taką funkcjonalność, można zdać się na kompetencje i doświadczenie pracowników firmy Cloudport by Itmation.


Zobacz inne artykuły