Chmura w biznesie

Subiekt - JPK

Subiekt - JPK
Od września 2015 roku ustawodawca nałożył na przedsiębiorców obowiązek generowania w konkretnych sytuacjach Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Od września 2015 roku ustawodawca nałożył na przedsiębiorców obowiązek generowania w konkretnych sytuacjach Jednolitego Pliku Kontrolnego. To stosunkowo nowa dyrektywa, a każdy dobry program księgowy musi mieć możliwość generowania JPK. Subiekt to jeden z najpopularniejszych programów pomagających w księgowości, który w nowej wersji został wyposażony w opcję JPK Subiekt. Podpowiadamy, co to jest i jak generować plik JPK Subiekt.

Subiekt JPK - co to jest?

Jednolity Plik Kontrolny to dokument, który generowany jest co miesiąc i wysyłany do Urzędu skarbowego. Dodatkowo tworzy się go na żądanie urzędników skarbowych podczas kontroli w przedsiębiorstwie. JPK w Subiekt GT i innych programach do księgowania jest zestawieniem niemal wszystkich danych z przedsiębiorstwa. W Subiekt JPK zawiera pliki z danymi ksiąg rachunkowych, kont bankowych, faktur, danymi z magazynów i zestawieniami rozliczeń elektronicznych.

Przetestuj darmowe demo Subiekta w chmurze

Z założenia Subiekt JPK ma za zadanie ujednolicenie formy przekazywania danych urzędnikom. Wszystkie informacje są przedstawione w sposób przejrzysty i ułatwiający czynności kontrolne. Jednolite dla wszystkich pliki JPK Subiekt sprawiają, że urzędnicy znacznie szybciej wykonują swoją pracę, co służy także właścicielom firmy i minimalizuje ich zaangażowanie. Dodatkowym plusem wynikającym z generowania JPK w Subiekt jest możliwość monitorowania służb księgowych i ewentualnego odwołania od ich decyzji. 

Generowanie JPK Subiekt

Jak już wspomniano, generowanie JPK Subiekt przeprowadza się tylko i wyłącznie na życzenie Urzędu Skarbowego. Biorąc pod uwagę częstotliwość takich kontroli, z reguły nawet wprawieni księgowi nie są pewni jak generować dokumenty JPK. Subiekt GT jest programem, który obsługiwany jest w bardzo intuicyjny sposób, dlatego często dopiero przeszukanie opcji pozwoli na stworzenie tego pliku.

Przetestuj darmowe demo Subiekta w chmurze

Generowanie JPK Subiekt zacznij od wyboru modułu Deklaracje i e-Sprawozdawczość, a następnie e-Sprawozdawczość JPK_VAT. Następnie wciśnięcie klawisza Generuj sprawi, że plik JPK w Subiekt zacznie się generować. Nie zapomnij o wskazaniu miejsca na pliku, w którym dane mają być zachowane. Pozwoli Ci to później łatwiej przesłać wygenerowany przez Subiekt JPK do odpowiedniego organu administracyjnego. 

Plik JPK Subiekt z urządzenia bez oprogramowania?

Generowanie pliku JPK w Subiekt może spowodować spore kłopoty i zawirowanie w firmie. Potrzeba angażowania księgowej lub próba korzystania z pomocy specjalistów bywa uciążliwa. Tymczasem wystarczy jeden krok z Twojej strony, żeby generowanie JPK Subiekt stało się znacznie łatwiejsze.

Jeśli jeszcze się nad tym nie zastanawiałeś, teraz warto wziąć pod uwagę przeniesienie do chmury programu Subiekt. JPK czy inne raporty mógłbyś wówczas generować z dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do sieci internetowej. Nie musi ono mieć żadnej wersji systemu Subiekt. Zastanów się, jak wielkie możliwości daje to podczas kontaktów z księgowością czy kontrolowaniu obrotów w firmie. 

Jeśli zdecydujesz się na wersję demonstracyjną programu w chmurze, sam przekonasz się, jak łatwo można stworzyć JPK w Subiekt GT. Ponadto otrzymasz od CloudPort pomoc techniczną, dzięki której obsługa systemu stanie się znacznie łatwiejsza. Zdecyduj się już teraz i wypróbuj system bez zobowiązań.

Przetestuj darmowe demo Subiekta w chmurze


Zobacz inne artykuły