Chmura w biznesie

Subiekt - rozchód wewnętrzny

Subiekt - rozchód wewnętrzny

Firmy produkcyjne lub handlowe dysponujące zapleczem magazynowym, niejednokrotnie mają w ofercie produkty, których same potrzebują do prawidłowego funkcjonowania. Trudno spodziewać się, że hurtownia elektryczna będzie sprowadzała świetlówki, a producent obuwia BHP sięgnie do oferty konkurencji, by wyposażyć swoją załogę. Problem może się pojawić w momencie próby zaksięgowania tego ubytku. W tym wypadku warto skorzystać z opcji programu Subiekt GT - rozchód wewnętrzny.

Sprawdź: Subiekt i Baselinker

Czym jest opcja Subiekt rozchód wewnętrzny?

Druk RW to jedna z opcji nowej edycji znanego programu Subiekt GT. Rozchód wewnętrzny służy do udokumentowania wydania towarów z magazynu na potrzeby funkcjonowania przedsiębiorstwa. Rozchód wewnętrzny w Subiekt nie jest traktowany jako dokument sprzedażowy i nie przynosi dochodu firmie. Choć produkty umieszczone na tym wykazie mogą służyć do stworzenia wyrobu, który te dochody przyniesie.

W programie Subiekt rozchód wewnętrzny to dokument magazynowy, w którym nie ma wyszczególnionego odbiorcy towaru. Wszystkie ceny pobierane są w wartościach netto, dlatego nie trzeba dokonywać korekt w płatnościach podatku VAT czy CIT. 

Sprawdź: wymagania sprzętowe dla Subiekt GT

Przydatny rozchód wewnętrzny Subiekt

Jeśli dopiero zaczynasz prowadzenie własnej księgowości, możesz zastanawiać się, w jakich sytuacjach przydatna będzie opcja programu Subiekt GT rozchód wewnętrzny? Ten druk wykorzystywany jest głównie w przedsiębiorstwach handlowych, gdzie towar magazynowany jest wykorzystywany do bieżącej działalności. Wówczas dostępny w programie Subiekt GT rozchód wewnętrzny pomoże Ci kontrolować jaka część asortymentu jest wykorzystywana na własne potrzeby. Dodatkowo rozchód wewnętrzny Subiekt pozwoli ustabilizować stany magazynowe i doprowadzić je do porządku na koniec etapu rozliczeniowego. 

Powszechnie w firmach o skomplikowanej strukturze, które zajmują się handlem i produkcją, tworzy się dokument rozchód wewnętrzny. Subiekt polecany jest szczególnie tam, gdzie dany towar jest sprzedawany i jednocześnie stanowi półprodukt innego wyrobu. Za przykład takiej działalności można przedstawić hurtownię tkanin, która połączona jest ze szwalnią lub zakładem krawieckim korzystającym z tkanin. Wówczas rozchód wewnętrzny w Subiekt czy innym programie będzie dokumentował niższe stany magazynowe powstałe podczas przekazywania tkanin do szwalni.

Przetestuj: Subiekt GT w chmurze

Subiekt - rozchód wewnętrzny. Dodawanie dokumentu.

Dokument rozchodu wewnętrznego to jeden z tych, które bez problemu możesz przeprowadzić w programie Subiekt. Rozchód wewnętrzny wygenerujesz wchodząc w moduł magazyn i zakładkę Wydania magazynowe. Dalej z górnego panelu wybierz opcję Dodaj i Dodaj rozchód wewnętrzny. Subiekt sam wygeneruje dokument, do którego wprowadzisz wszystkie wybrane produkty ze stanu magazynowego. W programie Subiekt GT rozchód wewnętrzny automatycznie wprowadza wartości netto danych materiałów. 

Jeśli w Twoim programie do kontroli sprzedaży i stanów magazynowych pojawiają się problemy z wygenerowaniem RW, przetestuj system Subiekt. Rozchód wewnętrzny to tylko jedna z opcji, jaką Ci on daje. Nie musisz wcale rezygnować ze swojego dotychczasowego programu i w ciemno wybierać innego rozwiązania. Przetestuj wersję demo umieszczoną w chmurze. Dzięki temu będziesz miał dostęp do informacji o stanach magazynowych z dowolnego miejsca i o każdej porze. Dzięki ofercie CloudPort możesz w wolnej chwili przetestować opcje Subiekta, a jeśli Ci się nie spodoba zrezygnować z testu i wrócić do dotychczasowego rozwiązania.

 


Zobacz inne artykuły