Podstawy

​Subiekt GT - skróty klawiszowe

​Subiekt GT - skróty klawiszowe
​Subiekt GT - skróty klawiszowe

Warto wiedzieć, pod jakimi kombinacjami klawiszy znajdują się jakie polecenia. W ten sposób przełączanie się między poszczególnymi oknami i wywoływanie określonych opcji trwa dosłownie sekundę.

​Jak używać skrótów klawiszowych w programie Subiekt GT?

Subiekt skróty to temat, z którym najlepiej zapoznać się jak najszybciej. Szczególnie jeśli w przedsiębiorstwie planuje się korzystać głównie z programu Subiekt GT. Skrótów, które działają w tym oprogramowaniu, jest całe mnóstwo. Nie sposób wymienić wszystkich po kolei, dlatego warto skupić się na pewnych blokach, jeśli chodzi o kombinacje klawiszy na klawiaturze.

​Subiekt GT skróty klawiszowe ALT + cyfra

Jeden z takich bloków wiąże się ze wciśnięciem klawisza ALT. W połączeniu z kolejnymi cyframi od zera do dziewięciu można aktywować różne moduły, jakie są dostępne w Subiekcie GT. Przykładowo pod jedynką, gdy trzyma się tę cyfrę wraz z ALT-em, otworzy się moduł Faktury sprzedaży. Analogicznie przytrzymując piątkę z ALT-em, włącza się w ten sposób moduł Przyjęcia magazynowe. Wciskając z kolei ALT i zero, otworzy się strona główna Subiektu GT.

​Subiekt GT skróty klawiszowe CTRL + litera

Chcąc natomiast przejść do konkretnych funkcji w programie Subiekt GT, można tego dokonać za pomocą odpowiednich skrótów klawiszowych CTRL w połączeniu z wybraną literę. Jeżeli ważne jest, by dodać jednorazową usługę, należy wcisnąć oprócz CTRL również literę „U”.

Subiekt skróty tego typu pozwalają również wstawić pewną wartość, czy przejść do konkretnego okna. Nie zawsze więc wybieranie skrótów z CTRL-em wiąże się z dodawaniem jakiegoś elementu. By na przykład przejść do tabeli specyfikacji towarowej, należy wcisnąć z CTRL-em literę „Q”, a żeby wstawić maksymalną dostępną ilość w danym dokumencie, należy nacisnąć „M” razem z CTRL-em.

​Do czego służy skrót WZ w Subiekcie GT?

By włączyć skrót WZ, trzeba tak naprawdę nacisnąć inną kombinację klawiszy niż literę „W” i „Z”. Skrót ten uruchamia się poprzez jednoczesne wciśnięcie klawisza CTRL i litery „W”. Co oznacza skrót WZ? Za jego pomocą można dodać wydanie magazynowe. Opcja te jest więc często w użyciu, ponieważ ściśle wiąże się z realizacją zamówień w firmie.

​Pojedyncze skróty klawiszowe w Subiekt GT

Subiekt GT skróty klawiszowe to szereg kombinacji, dlatego warto poznać je wszystkie. Nie zawsze trzeba jednocześnie nacisnąć na dwa klawisze, żeby włączyć przydatny skrót. Są też skróty, które „kryją się” pod jednym tylko klawiszem na klawiaturze. Przykładem może być klawisz „E” – przytrzymując go dłużej, można przełączyć walutę na euro w Subiekcie GT.

​Czy można dodać swoje skróty klawiszowe w Subiekcie GT?

Z pewnością jest to możliwe, niemniej trzeba wówczas zdać się na fachowców, którzy ustalą odpowiednie, bardziej komfortowe połączenia klawiszy dla poszczególnych operacji. Jedną z takich firm jest CloudPort, proponująca wdrożenie i korzystanie z programu Subiekt GT w przedsiębiorstwie w tak zwanej chmurze. Ustalając swoje skróty klawiszowe z jej pomocą, można jeszcze szybciej wykonywać różne działania w programie Subiekt GT.


Zobacz inne artykuły