Chmura w biznesie

Duplikat faktury - Subiekt GT

Duplikat faktury - Subiekt GT
Duplikat faktury - Subiekt GT

Wybierając duplikat faktury w Subiekcie GT, można szybko przygotować kolejną wersję dokumentu, która nie będzie się w żaden sposób różnić od oryginału. Dlaczego warto w takiej sytuacji skorzystać właśnie z programu Subiekt GT w swojej firmie?

Opcja w Subiekcie GT duplikat faktury – wystaw ponownie dokument

Sprzedawca, który regularnie wystawia faktury, musi być przygotowany na to, że klient odezwie się, by poprosić o duplikat faktury. Najszybciej uda się sporządzić ten dokument, gdy skorzysta się z opcji w Subiekcie GT duplikat faktury.

Dlaczego? Ponieważ Subiekt GT to potężny program z rozbudowaną bazą modułów, jak i informacji, które można wczytać, by zawsze były dostępne. W ten sposób błyskawicznie uda się odnaleźć potrzebną fakturę, która została wystawiona w formie oryginalnego dokumentu i na jej podstawie wykonać duplikat.

Zobacz: Subiekt GT - kasa fiskalna

Duplikat faktury w Subiekcie jest tak samo ważny jak oryginał

W firmie, gdzie sprzedaje się towary, trzeba pamiętać, że faktura w postaci duplikatu nie powinna w żaden sposób różnić się od oryginału, czyli faktury wystawionej po raz pierwszy. Sporządzając duplikat faktury w Subiekcie, można się spodziewać, że nie będzie najmniejszych odchyleń, gdyby porównać pierwowzór i ponownie wystawioną fakturę.

Ma to olbrzymie znaczenie, jeśli chodzi na przykład o rozliczenie podatkowe. Duplikat faktury jest wtedy w pełni akceptowalnym dokumentem. To kiedy można się rozliczyć z Urzędem Skarbowym, zależy głównie od terminu, w jakim podatnik otrzymał pierwszą fakturę. Dokument ten w ogóle nie dotarł? Odbiorca może zapłacić podatek w późniejszym terminie.

Oryginalna faktura dotarła do adresata, jednak osoba ta później zapodziała ten dokument? Należy wówczas rozliczyć się, korzystając z duplikatu faktury w taki sam sposób, jakby to była faktura wystawiona po raz pierwszy.

Subiekt duplikat faktury – ponowne wystawienie dokumentu nie nastręcza trudności

Opcja w Subiekcie duplikat faktury jest na tyle profesjonalną funkcjonalnością, że ponowne wystawienie dokumentu zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy bowiem wybrać konkretne polecenie w tym programie, znajdując wcześniej oryginalną fakturę, która już była wystawiona. Korzystając z programu Subiekt GT, duplikat faktury udaje się sporządzić tak, by można było ją wysłać praktycznie w ciągu kilku minut.

Przeczytaj także: Subiekt - faktura w euro

Duplikat faktury w Subiekcie – nie ma mowy o pomyłce

Duplikat faktury w Subiekcie może być na równi akceptowanym dokumentem, co oryginał. By tak się stało, nie może być w nim żadnych nieprawidłowości.

Można się spodziewać, że duplikat faktury w Subiekcie nie będzie zawierać żadnych błędów. Nie trzeba więc za każdym razem porównywać kopii z oryginałem – informacje znajdujące się na obydwu dokumentach są zawsze identyczne.

Wystawienie duplikatu faktury w Subiekcie GT w chmurze

Można jeszcze bardziej usprawnić wystawianie duplikatu faktury w Subiekcie GT. Wystarczy „oddelegować” program Subiekt GT wraz ze wszystkimi funkcjonalnościami do chmury, w czym pomoże np. firma zajmująca się m.in. udostępnianiem Subiekta GT w środowisku biznesowym w wirtualnej chmurze. 


Zobacz inne artykuły