Podstawy

Subiekt - faktura w euro

Subiekt - faktura w euro
Subiekt - faktura w euro

Fakturę w euro można wystawić, korzystając np. z programu Subiekt GT. Czy jest to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorcy, jeśli chciałby możliwie jak najszybciej i najprościej wystawiać faktury w różnych walutach?

​Faktura w euro w Subiekcie – biznes otwarty na cały europejski rynek

Prowadząc sprzedaż online, może się okazać, że w kraju nie ma aż takiego zapotrzebowania na niszowy asortyment. Co wtedy? Najlepiej, jeśli przedsiębiorca może poszukać grupy docelowej także u sąsiednich krajów, czy nawet na terenie całej Europy. Mogąc wystawić fakturę w euro w Subiekcie, nie trzeba doposażać swojej firmy w inne oprogramowanie, na którym się to uda. Jest to na tyle rozbudowany program, że właściwie wszystkie rozwiązania dla biznesu mieszczą się w dostępnych w nim modułach.

Zobacz: Subiekt GT - rezerwacja towaru

​Faktura w euro – korzyści dla przedsiębiorstwa

Korzystając z Subiekta fakturę w euro można sporządzić dosłownie w kilka chwil. Nie trzeba przy tym zatrudniać kolejnego specjalisty, który umiałby wystawiać fakturę w tej walucie. Dzięki temu firma zachowuje płynność – zarówno finansową, jak i pod względem dostępnego stanu magazynowego, czy działań z zakresu logistyki. Funkcja ta sprawia, że przedsiębiorca nie musi szukać drogich rozwiązań, by móc także zaoferować swoje produkty zagranicznym odbiorcom.

​Oferta w euro – ceny dostosowane do klientów zagranicznych

Za każdym razem, gdy sporządza się fakturę w euro w Subiekcie, można cieszyć się z tego, że łatwo udaje się dostosowywać cenę sprzedażową do klientów zagranicznych. Gdy wystawia się w Subiekcie fakturę w euro, można skorzystać z opcji automatycznego pobierania kursu walut z NBP. Dzięki temu odbiorca może liczyć na precyzyjne wyliczenie ceny sprzedaży w odniesieniu do aktualnego kursu euro w porównaniu na przykład do polskiego złotego.

Przeczytaj również: Subiekt GT - numeracja faktur

​Subiekt – faktura w euro z opcją wystawiania dokumentów zbiorczych

Jeżeli firma ma stałych klientów, którzy regularnie zamawiają dany produkt, może wystawić wtedy tak zwaną fakturę zbiorczą w euro, na przykład za cały miesiąc. W ten sposób udaje się ograniczyć biurokrację w przedsiębiorstwie do minimum. Nie generuje się też tylu plików, więc nie zajmują one aż tyle miejsca na dysku urządzenia, na którym na przykład korzysta się z Subiekta, wystawiając faktury w euro.

​Dlaczego opłaca się wystawiać fakturę w euro zbiorczo?

Takie rozwiązanie pozwala zachować porządek w dokumentacji. Ponadto można przypisać poszczególne zamówienia do określonego kontrahenta, zanim wystawi się zbiorczą fakturę. Łatwa obsługa dokumentacji związanej z realizacją zamówień to zdecydowanie coś, na co każdy biznesmen chciałby liczyć w swojej firmie.

​Faktura w euro w Subiekcie w chmurze – jak skorzystać z tej opcji?

Fakturę w euro w Subiekcie można wystawić na dowolnym urządzeniu, na którym tylko jest zainstalowany program Subiekt GT. Podobnie można postąpić, gdy trzeba wystawić taki dokument w tym programie w innej walucie obcej. Zdecydowanie wygodniej byłoby, jednak gdyby można było sporządzać fakturę w euro w chmurze.


Zobacz inne artykuły