Chmura w biznesie

Biuro GT - czy nada się do każdej pracy?

Biuro GT - czy nada się do każdej pracy?
Biuro GT - czy nada się do każdej pracy?

W tym artykule dowiesz się, dla kogo stworzone zostało oprogramowanie, jakie są jego główne funkcje, jak wygląda proces pracy i z jakimi modułami można go zintegrować. Poznaj praktyczne wskazówki i odkryj pełną funkcjonalność wirtualnego biura. Po zapoznaniu się z informacjami na temat programu Biuro GT zmiana serwera nie będzie stanowiła dla Ciebie problemu. Warto dodać, że wersja chmurowa programu pozwala zapomnieć o konieczności zmiany serwera raz na zawsze.

Dla kogo jest biuro GT?

Z użyteczności programu korzystać może wiele podmiotów. Przede wszystkim system został stworzony z myślą o biurach i doradcach podatkowych. Co istotne, stanowi on świetne uzupełnienie innych programów z linii InsERT, takich jak Rachmistrz GT, Rewizor GT, Gratyfikant GT, mikrogratyfikant GT oraz inne narzędzia integrujące. Biuro GT stanowi rozwiązanie dla wszystkich organizacji, które prowadzą zaawansowaną księgowość. System automatyzuje wykonywanie powtarzalnych operacji, przez co działania pracowników stają się bardziej wydajne. Dzięki sprawnej automatyzacji praca w biurze rachunkowym przebiega w szybszym tempie, co przekłada się również na większe zyski.

Główne funkcje systemu Biuro GT

Biuro GT pozwala na obsługę Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK), który jest wymagany przez organy podatkowe. Program pozwala tworzyć JPK dla wielu typów działalności. W odróżnieniu od innych dostępnych platform można w nim wygenerować JPK_EWP, czyli dokumentu potrzebny przedsiębiorcom, którzy przeszli na ryczałt. Z pomocą biura GT możliwy jest także wydruk Urzędowego Poświadczenia Odbioru. Ponadto, program zbiorczo nalicza i drukuje zeznania podatkowe oraz wysyła je mailem.

Inna funkcja programu to wydruk przychodów i rozchodów oraz ewidencji VAT. Użytkownicy mogą również konwertować bazy danych wszystkich podmiotów, które obsługuje dane biuro rachunkowe. Mogą również zbiorczo archiwizować i dearchiwizować dane. Przydatna opcja to ustawienie parametrów dokumentu zgodnych z wytycznymi Urzędu Skarbowego i ZUS-u. W biurze rachunkowym można postawić na definiowalny opis podmiotów, zarządzanie podmiotami oraz kompleksowe zarządzanie personelem.

Biuro GT - zmiana serwera

Warto wiedzieć, że połączony z programem serwer można łatwo zmienić za pomocą programu serwisowego, który instaluje się jako dodatek do Biura GT. Jeśli chcesz na stałe zmienić serwer, wejdź w program serwisowy, otwórz opcję „serwer”, a następnie „parametry uruchomieniowe”. Aby ustawić parametry logowania, kliknij przycisk z wielokropkiem i wskaż adres C:\ProgramData\InsERT\Biuro GT. W plikach do wyboru zaznacz opcję „wszystkie”, uzupełnij dane takie jak nazwa serwera, nazwa użytkownika oraz hasło. Po uzupełnieniu pól w programie Biuro GT zmiana serwera jest już zakończona. Potwierdź zmiany przyciskiem „wykonaj”. Po tych działaniach program będzie sam łączył się z nowym serwerem SQL i jego bazą danych. 

Firma w chmurze

Korzystając z Biura GT w wersji cloud, można łatwo przenieść dane do wirtualnego serwera. To rozwiązanie wiąże się z oszczędnością pieniędzy, jest wygodniejsze i pozwala unikać wielu problemów. Dzięki przeniesieniu biznesu do chmury możesz zarządzać firmą z każdego miejsca zdalnie, nie martwiąc się przy tym o administrowanie serwera. 

Aktualizacja w programie Biuro GT

Ważny aspekt wyboru oprogramowania to dostępność aktualizacji. Jeśli chodzi o Biuro GT łatwość i szybkość wykonywania aktualizacji jest godna odnotowania. Biuro GT automatyzuje i znacznie przyspiesza proces aktualizacji dla wszystkich firm, które korzystają z pozostałych aplikacji w pakiecie InsERT, takich jak Subiekt, Rewizor, czy Gratyfikant. Usprawnienie systemu zapewni Ci szybszą pracę i większą efektywność działań.

Pozostałe programy marki InsERT

W prowadzeniu działań online ważną kwestią jest integracja, przez co systemy dla firm są kluczem do sukcesu. Program Biuro GT to tylko jedna z opcji do wyboru w ofercie InsERT. Można jednak łatwo zintegrować go z Biuro Nexo, czyli nową wersją oprogramowania. Warto uzupełnić swój biurowy zasób o takie programy jak Rachmistrz GT, Rewizor GT, Rewizor Nexo, Gratyfikant GT i mikroGratyfikant GT. Wszystkie te części działają w zgodzie ze sobą, tworząc jedno zoptymalizowane środowisko.


Zobacz inne artykuły