Podstawy

MikroGratyfikant - opis programu

MikroGratyfikant - opis programu
Dlaczego warto wybrać MikroGratyfikant do prowadzenia rozliczeń w swojej firmie? Poznaj zalety tego programu, jakie posiada cechy i cenę.

MikroGratyfikant - opis programu

Nie ma programu do prowadzenia rozliczeń, który będzie dobrze funkcjonował w każdej firmie. Są jednak takie, które lepiej sprawdzają się w małych firmach, a nie zdają egzaminu w dużych. Dla przedsiębiorstw zatrudniających zaledwie kilka osób dedykowany jest mikroGratyfikant. Czym różni się od Gratyfikanta GT i jakie możliwości daje księgowości?

Zobacz również: Analiza sprzedaży

MikroGratyfikant - cena programu

Zacznijmy od tego, że wiele osób traktuje program mikroGratyfikant jako darmowe oprogramowanie. Program do prowadzenia rozliczeń stanowi część pakietu Rewizor GT. Sięgając po pakiet tych programów, można otrzymać go jako dodatek. Możliwe jest także pobranie samego programu jako wersji testowej, co pozwoli ocenić jego funkcjonalność w naszym biznesie. Dlatego trudno rzeczywiście określić cenę mikroGratyfikanta, a biorąc pod uwagę wymienione cechy, można uznać go za darmowy. 

MikroGratyfikant -  lista płac dla ilu osób?

Program mikroGratyfikant nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o ilość obsługiwanych pracowników. Z uwagi na pewne utrudnienia wynikające z prostoty programu, nie zaleca się prowadzenia rozliczeń większej ilości pracowników, niż dziesięciu. Użytkownicy często podkreślają, że w mikroGratyfikant lista płac na pięć zatrudnionych osób to optymalna ilość. Jednak liczba zatrudnionych osób nie jest tak istotnym problemem, jak ich nieobecności w pracy czy dodatkowe obciążenia. W szczególnych przypadkach nawet prowadzenia rozliczeń dla kilkudziesięciu osób może okazać się możliwe i przebiegać sprawnie. 

Przeczytaj także: ERP dla małych firm

Najważniejsze cechy programu mikroGratyfikant

Wspomniany program należy do najprostszych na rynku. Można śmiało określić go jako Gratyfikanta GT, który został opróżniony z wielu dodatkowych opcji i rozwiązań. Pozwala na prowadzenie rozliczenia czasu pracy zatrudnionych osób i wyliczenie wynagrodzenia. Z jego pomocą można także doliczyć premię oraz wartość składek zdrowotnych. Program mikroGratyfikant umożliwia także zatwierdzenia listy płac i przekazanie jej dalej do wypłat lub weryfikacji.

Jednak przy dłuższym prowadzeniu rozliczeń lub większej ilości pracowników brak niektórych funkcji może okazać się uciążliwy. Wiele rozliczeń niestandardowych jak choroby, urlopy czy obciążenia komornicze będzie trzeba rozliczać oddzielnie w formie papierowej. W programie mikroGratyfikant brakuje choćby ewidencji czasu pracy, a także możliwości wprowadzenia rozliczeń chorobowych. Istnieją problemy z urlopami czy generowaniem zestawień i raportów. Wszelkie deklaracje zgłoszeniowe potrzebne do ZUS będzie trzeba wykonać ręcznie lub w innym programie. 

Dlaczego w takim razie warto sięgnąć po mikroGratyfikant? Cena programu, o której wspomniano już wcześniej to jedna z największych zalet. Darmowa wersja daje szansę samodzielnego prowadzenia rozliczenia bez potrzeby korzystania z usług księgowych. Wiele z wymienionych problemów okazuje się całkowicie nieistotnych w małych firmach. Zatrudniając osoby na umowy zlecenia lub w niepełnym wymiarze godzin w oparciu o inny typ umowy można nie dostrzec wspomnianych kłopotów. 

Wśród istotnych cech tego oprogramowania należy wymienić całkowitą kompatybilność z programami Rewizor GT. Nie tylko ułatwia to prowadzenie rozliczeń pracowników. Niesie ze sobą także jeszcze inną istotną zaletę. W razie potrzeby wszystkie bazy danych można przenieść do regularnego Gratyfikanta. Jeśli firma rozwinie się i potrzebne będzie lepsze oprogramowanie, transfer nie zajmie więcej, niż kilka minut. 

MikroGratyfikant - pobierz dostęp do oprogramowania w chmurze

Pobranie oprogramowania mikroGratyfikant na komputer firmowy to tylko jeden ze sposobów na pozyskanie programu. Alternatywnym sposobem może być mikroGratyfikant w chmurze. Takie możliwości korzystania z programu do rozliczeń daje CloudPort. Co ciekawe, firma umożliwia skorzystanie z wersji testowej. Przez miesiąc bez żadnych opłat można wypróbować możliwości systemu w swojej firmie. Taki czas pozwala na dokładne zapoznanie się z oprogramowaniem. 

Dlaczego warto wybrać mikroGratyfikant w chmurze? Do największych zalet tego rozwiązania należy dostęp z dowolnego urządzenia. Program nie jest przyporządkowany do jednego komputera i można prowadzić rozliczenia na dowolnym urządzeniu. Sięgając po ofertę CloudPort, można liczyć równieżna pomoc techniczną. Co więcej, w przypadku przejścia na pełną wersję oprogramowania specjaliści z firmy pomogą przeprowadzić transfer wszystkich danych. Chcesz wdrożyć Subiekta? Poszukaj partnera w Twojej okolicy: Wielkopolska, Dolnośląskie, Kujawsko-pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie


Zobacz inne artykuły