Zobacz, co potrafi program do handlu i jaka platforma będzie najlepsza dla Ciebie. Pokazujemy praktyczne rozwiązania na usprawnienie działań w handlu.

Do czego służy oprogramowanie dla handlu?

Handel to bardzo szerokie pojęcie, pod którym kryje się wiele czynności. Systemy dla e-commerce i tradycyjnych sklepów pomagają w prowadzeniu sprzedaży i gospodarki magazynowej oraz obsłudze rozwiązań sieciowych. Za ich pomocą można także obsługiwać urządzenia fiskalne, wagi sklepowe, terminale fiskalne, terminale POS, inwentaryzatory i inne urządzenia wykorzystywane w sklepach. Coraz częściej zamiast prostych narzędzi handlowych przedsiębiorcy wybierają systemy do kompleksowego prowadzenia biznesu. Systemy ERP to platformy, które integrują wszystkie obszary prowadzenia przedsiębiorstwa. Usprawniają takie segmenty firmy jak logistyka, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, kontroling, analityka, sprzedaż, czy produkcja. 

Oprogramowanie dla handlu - jakie wybrać?

Za wdrażaniem systemów ERP przemawia kilka czynników. Po pierwsze rynek wymaga coraz lepszej i szybszej obsługi klienta. Po drugie konkurencja wymusza wyższą elastyczność w działaniu. Po trzecie obieg informacji w firmie powinien być skrócony do minimum. Handel to nie tylko sprzedaż, ale również całe zaplecze informatyczne. Mając tego świadomość, warto postawić na platformę, która pomoże w całym procesie sprzedaży - począwszy od planowania dostaw, aż do dystrybucji produktów. Moduły kadrowo-płacowe, księgowo-finansowe, system raportowania i alerty usprawnią Twoje działanie. W końcu firma to organizacja złożona. Aby działała sprawnie, każdy z działów musi pracować bez zarzutu. 

Program do handlu - propozycje dla firmy o każdej wielkości

Oprogramowanie dla handlu to szeroki wybór produktów. Systemy dla firm klasy ERP są skalowalne i modułowe, przez co można je dopasować do każdego przedsiębiorstwa. Przed wyborem odpowiedniej opcji, warto przeanalizować swoje potrzeby i zastanowić się, jakie procesy wymagają usprawnienia. Jeśli posiadasz mały biznes, warto wybrać system przeznaczony właśnie dla niego. Przykładem takiego oprogramowania jest Subiekt Nexo, który wspiera dział księgowy i handlowy w firmie. Nowa wersja systemu wyeliminowała niedociągnięcia poprzednika - Subiekta GT. Odświeżona szata graficzna pozwala na łatwe wykonywanie operacji i przyjemny kontakt z programem. W przypadku średnich firm warto rozważyć wdrożenie SAP Business One. Połączenie aplikacji i programów w jednym środowisku daje dużą wygodę w działaniu. Dzięki systemowi SAP prowadzenie magazynu, logistyka i wysyłka towaru staną się łatwiejsze. Dla większych firm polecamy system enova365, który cechuje duża otwartość na integracje. Oprogramowanie jest wygodne i intuicyjne. Odpowiedni program dla handlu może zdziałać cuda. Pamiętaj, że każda z propozycji posiada wygodne moduły, które można dobierać według własnych potrzeb.

Program dla handlu w chmurze

Coraz więcej przedsiębiorców korzysta dziś z wirtualnego środowiska. Systemy ERP w chmurze dają użytkownikom wiele korzyści. System płatności abonamentowej jest atrakcyjniejszy, niż utrzymywanie fizycznego serwera. Ponadto biznes w chmurze zapewnia wygodę w działaniu za sprawą obsługi programów każdym urządzeniem mobilnym. Od teraz możesz sprzedawać w każdym miejscu na świecie i kontrolować swój biznes w każdym czasie.