Chmura w biznesie

Oprogramowanie e-commerce

Oprogramowanie e-commerce
Oprogramowanie e-commerce

Na jakie oprogramowanie dla e-commerce warto się zdecydować, by z powodzeniem realizować projekty i osiągać cele, prowadząc sprzedaż przez Internet?

Oprogramowanie dla e-commerce – czym powinno się wyróżniać?

Wybierając oprogramowanie dla e-commerce, warto zwrócić uwagę na to, czy jest w pełni funkcjonalne. Program, który umożliwia sprzedaż online, powinien zawierać w sobie jak najwięcej modułów, dzięki którym nie trzeba już inwestować w dodatkowe podprogramy, które kosztują i zabierają dodatkową przestrzeń w biznesowym środowisku IT.

Przeczytaj także: Co to jest e-commerce?

Praktyczne zastosowanie

Chcąc korzystać z oprogramowania e-commerce, opłaca się prześledzić wersję demonstracyjną, by stwierdzić, czy obsługa interfejsu w takim programie jest wygodna i intuicyjna. Dzięki temu na „własnej skórze” można przekonać się, czy rozwiązania, jakie proponuje producent, są w pełni akceptowalne. Mając na względzie zarówno na interfejs, jak i na strukturę programu, można się też zorientować, czy oprogramowania „pozwala” szybko wykonywać poszczególne zadania w firmie.

Dopasowane pod firmowy system

Oprogramowanie dla sklepu e-commerce powinno także wyróżniać się kompatybilnością ze środowiskiem firmowym, jak i z rodzajem sklepu i oferty sprzedażowej. Tylko wtedy można mówić o programie, który z pewnością sprosta trudom, jakie wiążą się z różnymi aspektami sprzedaży online.

W pełni wystarczające

Zakup programu dla e-commerce powinien być też swego rodzaju inwestycją. To znaczy, że program ten powinien być na tyle dobry, by nie trzeba było dokupywać do niego żadnych dodatkowych wtyczek, czy dopłacać za każdą aktualizację.

Zobacz: Oprogramowanie dla handlu - jakie funkcje powinno spełniać? 

Jak wybrać oprogramowanie e-commerce?

Kierując się powyższymi wytycznymi, warto jeszcze wziąć pod uwagę konkretne rodzaje programów, za pomocą których można z powodzeniem prowadzić sprzedaż przez Internet. Do najpopularniejszych, a zarazem najlepiej przyjmowanych oprogramowań e-commerce można zaliczyć:

  • Subiekt Nexo,
  • Rewizor GT,
  • enova365,
  • R2płatnik,
  • Sente Teneum,
  • R2firma,
  • Rewizor Nexo.

Zwracając uwagę na najważniejsze cechy każdego z tych przykładowych oprogramowań, uda się najczęściej znacznie zawęzić swoje poszukiwania do kilku opcji. Warto przyjrzeć się najmocniejszym stronom niektórych z tych programów dla e-biznesu.

Oprogramowanie dla e-commerce Subiekt Nexo

O programie Subiekt Nexo można np. przeczytać, że jest to oprogramowanie wyróżniające się ze względu na swoją kompleksowość, intuicyjność, a także z uwagi na funkcjonalność.

Środowisko dla sklepu online enova365

Poszukując natomiast programu, który najlepiej sprawdziłby się w wirtualnej chmurze, warto zwrócić uwagę na program enova365. Program ten oprócz dostosowania do środowiska wirtualnego, jest również wyjątkowo elastyczny i dostosowany do aktualnych przepisów.

Oprogramowanie e-commerce R2płatnik

Decydując się natomiast na program R2płatnik, można w nim docenić precyzję, z jaką udaje się sporządzać różne bilanse finansowe, w tym wynagrodzenia. Poza tym R2płatnik jest oprogramowaniem e-commerce, które umożliwia m.in. profesjonalne rozliczenie z różnymi urzędami.

Rozwiązanie na e-biznesu – Sente Teneum

Jeżeli zaś biznesmen prowadzi kilka sklepów e-commerce, przyda mu się najprawdopodobniej program Teneum dostosowany do zarządzania wieloma firmami. Znany jest też z łatwego i bezpiecznego obiegu dokumentów, prowadzenia e-commerce w różnych wersjach językowych, czy z dostępu do programu z różnych urządzeń.

Jakie oprogramowanie dla e-commerce jest przyszłościowe?

Oprogramowanie e-commerce powinno być aktualne – nie tylko dzisiaj, ale również jutro. Kupując jedno z powyższych, można liczyć na to, że tak się stanie. Z każdego z tych programów można korzystać stacjonarnie, instalując oprogramowanie dla e-commerce na firmowym komputerze. 


Zobacz inne artykuły