Chmura w biznesie

Jak wykonać skanowanie faktur do programu księgowego?

Jak wykonać skanowanie faktur do programu księgowego?
Jak wykonać skanowanie faktur do programu księgowego?

Zobacz, jak za pomocą narzędzi takich jak R2Firma i Scanye wykonać zadanie szybciej, ograniczając tym samym liczbę błędów do minimum. Zadania księgowe w nowoczesnym handlu wymagają innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają przyjemność i wygodę pracy. Poznaj sposoby na skanowanie faktur, które nie wymagają skomplikowanego wdrożenia w Twojej firmie. 

Skanowanie faktur do programu księgowego - na czym polega?

Każde biuro rachunkowe zdaje sobie sprawę, że dla efektywnego prowadzenia działań księgowych kluczowa jest dziś automatyzacja obiegu dokumentów. Skanowanie faktur pomaga w utrzymaniu porządku, w przeciwieństwie do ręcznej archiwizacji dokumentów, która w dobie rozwoju technologii uznawana jest za marnowanie cennego czasu. Energię włożoną w mechaniczną czynność można przecież spożytkować o wiele bardziej wydajnie. Skanowanie faktur do programu księgowego to pomysł na usprawnienie pracy, który polega na przyporządkowanie dokumentów do odpowiednich kategorii. Dobrze prowadzone archiwum faktur kosztowych to wgląd w realną sytuację firmy i zabezpieczenie przed kontrolą skarbową.

Jak wykonać prawidłowe skanowanie faktur?

Najważniejszą kwestią podczas skanowania faktur jest zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Poza komputerem do pracy przyda się skaner z podajnikiem dokumentów. Za jego pomocą proces przesyłania plików na komputer pójdzie błyskawicznie. Dodajmy, że na rynku nie ma dedykowanego modelu skanera do zadań księgowych, tak więc wybór sprzętu pozostawiamy w Twojej gestii. Kolejna kwestia to księgowe systemy dla firm. Jeśli chodzi o oprogramowanie, polecamy oprogramowanie R2Firma, o którym wspomnieliśmy we wstępie. Programy R2Firma, R2fk i R2księga od Reset2 są kompatybilne z inteligentnym asystentem księgowej - SCANYE. Integracja zapewnia skanowanie faktur do programu księgowego w sposób łatwy, szybki i bezproblemowy. Zobacz, jak wykonać skanowanie faktur w systemie R2Płatnik!

Skanowanie faktur w R2Płatnik i SCANYE - poradnik

Wdrożenie dwóch systemów w firmie w znacznym stopniu usprawni pracę i da użytkownikom wiele korzyści. Skanowanie faktur do programu księgowego jeszcze nigdy nie było tak proste. Zobacz, jak skanować faktury w pięciu prostych krokach.

1. Dokonaj skanu dokumentów.

2. Po otworzeniu programu R2Płatnik wejdź w folder „Księga”, a następnie prawym przyciskiem myszy otwórz opcję „Import dokumentów zakupu / sprzedaży”, a następnie wejdź w opcję „SCANYE”. 

3. Zaloguj się do programu SCANYE.

4. Załącz skany, zdjęcia i pliki PDF do archiwum online.

5. Program odczytuje każdy szablon dokumentu. Przygotowanie pliku, który zaimportujesz do R2Płatnik, odbywa się automatycznie.

Inne rozwiązania

Funkcja skanowania faktur jest dostępna także na innych platformach. Jednym z systemów ERP, który posiada opcję skanowania dokumentów jest enova365, przy współpracy z Abby Flexi Capture. Identyfikacja dokumentów oparta o rozpoznawanie pisma to ważna innowacja w prowadzeniu firmy, która może zrewolucjonizować każde przedsiębiorstwo.  

Dla kogo są usprawnienia skanowania faktur?

Skanowanie faktur dotyczy biur rachunkowych oraz działalności związanych z księgowością. Odpowiedni obieg dokumentów jest podstawą pracy w tej branży, przez co potrzeba usprawniania systemu pracy nie powinna nikogo dziwić. Automatyczne rozpoznawanie faktur sprzyja komfortowi pracowników i wyeliminowaniu błędów, których przyczyną jest czynnik ludzki. Skorzystanie z zintegrowanych programów polecamy firmom, chcącym zoptymalizować swój workflow i poprawić efektywność. 
 


Zobacz inne artykuły