Chmura w biznesie

Jaki program do KPiR?

Jaki program do KPiR?
Rozliczenie przedsiębiorstwa z urzędem podatkowym przybiera różne formy i jest związane z jego organizacją.

Rozliczenie przedsiębiorstwa z urzędem podatkowym przybiera różne formy i jest związane z jego organizacją. Jednym z popularnych sposobów jest KPiR, czyli  Książka Przychodów i Rozchodów. Ta forma rozliczenia dotyczy przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw. Tylko dobry program do prowadzenia KPiR pozwoli na szybki i skuteczne podsumowanie dochodów i wydatków. Podpowiadamy jak go wybrać.

Sprawdź: Subiekt w chmurze

Prowadzenie KPiR - obowiązek przedsiębiorcy

Program księgowy KPiR nie będzie przydatny w dużych przedsiębiorstwach o skomplikowanej strukturze. W ten sposób rozliczają się osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a także spółki cywilne, spółki jawne i spółki partnerskie. Firmy, które przekraczają 1,2 mln euro rocznego obrotu, nie mogą się już rozliczać w ten sposób. Dlatego szczególnym zainteresowaniem na rynku cieszy się program KPiR dla małych firm. 

Program do prowadzenia KPiR - najważniejsze cechy

Wybierając program KPiR dla małych firm, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego funkcjonalność i przejrzystość. Łatwa intuicyjna obsługa pozwoli Ci szybko i bezbłędnie prowadzić zestawienia kosztów i przychodów. Przejrzyste prowadzenie KPiR pozwoli też na uniknięcie większych błędów przy rozliczeniach. 

Od lat za najpopularniejsze programy KPiR dla małych firm uznawane są produkty InsERT. Ten rodzimy twórca oprogramowania znany jest z takich produktów, jak Subiekt, czy Rachmistrz, które wspierają księgowość. Stosowane są zarówno przez osoby zajmujące się na co dzień księgowością, jak i samodzielnie rozliczające swoją firmę. Częste aktualizacje pozwalają stale być na bieżąco ze zmianami przepisów. 

Sprawdź: jak wystawić proformę w Subiekt GT

Darmowy program do prowadzenia KPiR

Jaki jest najlepszy do prowadzenia KPiR darmowy program? Excel i arkusz kalkulacyjny na dysku google to odpowiedź, którą wskazuje część osób. Rzeczywiście, ten standardowy program można wykorzystać do prowadzenia rozliczenia. Na rynku istnieje także kilka innych darmowych programów do prowadzenia KPiR.

Wybierając darmowy program do prowadzenia KPiR, musisz pamiętać o dwóch rzeczach. Pierwszą z nich jest fakt, że darmowe programy często po kilku miesiącach wymagają płatnej aktualizacji. Drugi problem zauważysz, kiedy firma się rozwinie i najprostsza wersja nie będzie wystarczająca. Wówczas przenoszenie danych do nowego programu do prowadzenia KPiR będzie bardzo uciążliwe. 

Program do prowadzenia KPiR  w chmurze

Program do prowadzenia KPiR nie musi znajdować się na Twoim komputerze. Często producenci oprogramowania pobierają dodatkowe opłaty za dostęp z innych urządzeń. Nie musi to być jednak reguła, jeśli wybierzesz oprogramowanie w chmurze. W ofercie CloudPort znajdziesz popularne programy wspierające księgowość oraz prowadzenie KPiR. Wybierając oprogramowanie wirtualne w chmurze, będziesz mógł korzystać z dowolnej ilości urządzeń jednocześnie. 

To jednak nie koniec korzyści. Oprogramowanie pozwoli Ci wygenerować oszczędności, ponieważ nie musisz utrzymywać własnych serwerów. Opłaty za program księgowy KPiR są dostosowane do zakresu prowadzonego biznesu. Co ciekawe, zanim zdecydujesz się na usługę, możesz korzystać z oprogramowania za darmo. Przez miesiąc udostępnimy Ci wersję testową, w której będziesz mógł prowadzić księgowość. Niczego nie ryzykujesz, ponieważ możesz zrezygnować z testu w dowolnej chwili. Sprawdź już dziś możliwości programów księgowych w chmurze. 

Sprawdź naszych partnerów:

-  ITGT Łukasz Walczyk

-  Agemit sp. z o.o.

-  Term-Tech Jarosław Dryfik


Zobacz inne artykuły