Chmura w biznesie

Jaki program do wystawiania faktur?

Jaki program do wystawiania faktur?
Wiele osób zainteresowanych współpracą z CloudPort zadaje pytanie, jaki program do faktur polecacie?

Wiele osób zainteresowanych współpracą z CloudPort zadaje pytanie, jaki program do faktur polecacie? Wybór odpowiedniego programu do fakturowania ma spore znaczenie z punktu widzenia działalności firmy. To od niego zależy, jak szybko wystawisz rachunek i czy z łatwością będziesz w stanie go rozliczyć. 

Sprawdź: upoważnienie do wystawiania faktur

Popularne programy do wystawiania faktur

Wielokrotnie na forach internetowych można znaleźć zapytanie, jaki program do faktur polecacie? Obecnie na rynku znajduje się wiele programów, które nie tylko pozwalają na fakturowanie, ale także ułatwiają rozliczanie się z Urzędem Skarbowym. Jaki program do wystawiania faktur wybrać do firmy, żeby rozliczanie było szybkie?

Przede wszystkim program do wystawiania faktur musi być łatwy w obsłudze i przystępny dla użytkowników. Wystawienie rachunku ma zabrać zaledwie kilka minut, dlatego zbyt duża ilość opcji jest zbędna. Zapisywanie danych kontrahentów, tworzenie zestawień czy generowanie korekt i duplikatów to absolutna podstawa. Jaki program do faktur byś nie wybrał, musisz ocenić, czy jest dla Ciebie komfortowy i czytelny. To Ty w głównej mierze będziesz na nim pracował.

Warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, które poleca wielu użytkowników. Jaki program do faktur warto wybrać? Możesz spróbować jednego z najpopularniejszych programów do księgowania, czyli Subiekt GT. Ten program polecany jest szczególnie małym i średnim przedsiębiorstwom. Produkt od InsERT pozwala nie tylko wystawić faktury, ale również ułatwia księgowanie i prowadzenie rozliczenia. Możesz sprawdzić także możliwości programów enova365 i innych, które znajdują się na stronie CloudPort.

Sprawdź: jak zmienić wygląd faktury w Subiekt GT

Jaki darmowy program do faktur wybrać?

Na rynku znajdują się nie tylko komercyjne wersje programów, ale także bezpłatne. Jaki darmowy program do faktur zasługuje na uwagę? Tu sytuacja jest o tyle trudna, że darmowe programy mają ograniczone możliwości i często znacznie mniej opcji do wyboru. Dlatego na jakiś czas wystarczą do wystawiania faktur przy jednoosobowych działalnościach, jednak są już problematyczne, jeśli chodzi o bardziej rozbudowane przedsiębiorstwa. Wszystkie wystawione faktury będziesz musiał wydrukować i przekazać do księgowości. Będą rozliczane ręcznie, co znacznie opóźnia pracę. Poza tym jaki program do faktur darmowy byś nie wybrał, po okresie testowym z reguły pojawiają się w nim opłaty. Dlatego nie polecamy tego rozwiązania na dłuższą metę. 

Sprawdź: wystawianie faktury zaliczkowej w Comarch ERP Optima

Program do faktur wystawianych zdalnie

W obecnych czasach wielu pracowników firmy pracuje zdalnie, wykonując swoje zadania z domu. Wówczas możliwość wystawiania faktur na wybranym programie podporządkowanym do jednego biurowego komputera jest utrudniona. Jaki program do faktur poradzi sobie z tym problemem? Także zdalny, czyli umieszczony w chmurze. Nie musisz go instalować na żadnym komputerze, a jedynie przyznajesz dostęp do systemu wybranym osobom. Wówczas faktury mogą wystawiać wszyscy wybrani pracownicy z dowolnego miejsca. Przyda się to także, jeśli Twoja firma działa w kilku punktach, a księgowość rozlicza Cię zdalnie. 

Co ciekawe, w pierwszym miesiącu działalności chmurę możesz traktować jako darmowy program do faktur. Dlaczego? Otrzymujesz darmową wersję demonstracyjną do użytkowania przez 30 dni. W tym czasie sam oceniasz, czy dany program jest dla Ciebie odpowiedni, a jego cechy sprawdzą się przy Twojej działalności. Sprawdź już teraz ofertę CloudPort i wybierz najlepszy program do fakturowania dla swojej firmy.


Zobacz inne artykuły