Chmura w biznesie

Praca księgowej w domu

Praca księgowej w domu

Praca księgowej z domu

Sprawy kadrowe, finanse i inne kwestie związane z firmową biurokracją można z powodzeniem obsługiwać z domu. Czy wiesz, że istnieją programy, z których pomocą bez problemu możesz świadczyć usługi księgowe z domu? Nie musisz też poświęcać swojej domowej przestrzeni na przechowywanie dokumentacji firmowej takiej jak faktury czy księgi przychodów i rozchodów – wszystkie te dokumenty możesz przechowywać na zewnętrznym serwerze i mieć do nich dostęp z każdego miejsca na ziemi z dostępem do internetu.

Technologia chmurowa w księgowości – kompleksowa księgowość z każdego miejsca na ziemi

Odczarujmy termin technologii chmurowej - „technologia chmurowa” polega na przechowywaniu danych na zewnętrznym serwerze. Dane te są zabezpieczone i dostępne wyłącznie dla określonych użytkowników. Za hosting, czyli udostępnianie przestrzeni na dysku serwera zewnętrznego odpowiada firma ITmation, partner CloudPort we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań wspierających zarządzanie firmą przy wykorzystaniu technologii chmurowej.

Programy wykorzystujące technologię chmurową

Ze względu na stale rosnąca popularność rozwiązań wspierających zdalne wykonywanie pracy, na rynku wciąż pojawiają się nowe programy ułatwiające pracę w tym formacie. Programy takie jak Rewizor nexo czy R2płatnik wspierają zdalne prowadzenie księgowości, przede wszystkim ze względu na to, że wykorzystują technologię chmurową. Z pomocą tych programów możemy prowadzić kadry czy naliczać wynagrodzenia zgodnie z aktualnymi przepisami (wersje oprogramowania są aktualizowane i dostosowywane do aktualnie panujących realiów prawnych), a w ich bazie znajdziemy dokumenty kadrowe, które można wyeksportować do dowolnego edytora tekstowego.

Zastanów się, jakie czynniki najbardziej utrudniają Ci wykonywanie zawodu księgowego? Będzie to zapewne: 

  • brak czasu spowodowany słabą automatyzacją wykonywanych czynności księgowych

  • oddawanie faktur przez klienta na ostatni moment 

  • stale potrzebne dodatkowe miejsce na stosy segregatorów z dokumentacją firmową

Wszystkie te problemy możesz rozwiązać, korzystając z oprogramowania księgowego bazującego na technologii chmurowej! Po pierwsze, korzystanie z programu takiego jak R2Płatnik jest wygodne i intuicyjne dlatego swoją pracę możesz po prostu wykonywać szybciej. Jeśli dodatkowo uświadomisz klientowi, że większość dokumentacji może Ci przekazywać za pośrednictwem tzw. panelu klienta w danym programie lub ewentualnie drogą mailową, to dodatkowe minuty wolnego czasu zaczną naliczać się w niespotykanym dotąd tempie. Co z nimi zrobisz? Podpowiadamy – dodatkowa praca dla księgowej znajdzie się zawsze, jeśli więc lubisz wykonywany zawód, to może warto rozejrzeć się za nowymi klientami?

Po drugie, cała potrzebna Ci dokumentacja będzie przechowywana na zewnętrznym serwerze – dysk twardy Twojego komputera jest więc odciążony, a na szafkach, na których dotychczas zalegały segregatory z dokumentacją firmową, możesz umieścić swoje ulubione książki, kwiaty czy cokolwiek sobie zamarzysz. Dzięki temu, że dane są przechowywane w chmurze, zdarzenia losowe takie jak:

  • kradzież sprzętu firmowego

  • uszkodzenie komputera

  • pożar lub zalanie miejsca pracy
     

Nie mają wpływu na wykonywaną przez Ciebie pracę. Warto poinformować o tym klienta – z pewnością doceni bezpieczeństwo swoich danych, a także niezawodność księgowego, który świadczy mu usługi. Twoi klienci mogą spać spokojnie, mając świadomość, że ich sprawy kadrowe i księgowe spoczywają w dobrych rękach.
 


Zobacz inne artykuły