Podstawy

Praca zdalna na aplikacjach w chmurze

Praca zdalna na aplikacjach w chmurze

Kwarantanna i izolowanie społeczne z powodu pandemii koronawirusa dla wielu firm to kosztowne przestoje. W wielu przypadkach to nieuniknione. W końcu jak przenieść do domów produkcję przemysłową, prawda? Ale tam, gdzie mamy do czynienia z pracą na aplikacjach firmowych, takich jak Rewizor, Subiekt czy Optima, strat można uniknąć. Odpowiedzią jest przeniesienie oprogramowania do chmury, dzięki czemu jest ono dostępne z dowolnego miejsca przy zachowaniu pełnej spójności danych.

Sprawdź również: Subiekt GT jak dodać użytkownika?

Jakie oprogramowanie można przenieść do chmury?

Możliwość przeniesienia do chmury dotyczy naprawdę szerokiego spektrum aplikacji. Zdalnie, z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu (również iOS i MacOS) możesz pracować na oprogramowaniu księgowym, sprzedażowym, CRM, ERP czy kadrowo-płacowym. Dostęp chmurowy jest konfigurowalny dla większości popularnych na polskim rynku aplikacji. 

Zobcz: darmowe DEMO Subiekta GT w chmurze

Jak to działa? 

W ramach migracji do chmury Ty i Twoi pracownicy dostajecie dostęp do środowiska online, które zapewnia spójność danych. To znaczy, że wszelkie informacje  wprowadzane przez użytkowników są na bieżąco wprowadzane do aplikacji. Dane są zawsze aktualne i dostępne dla każdego. Środowisko chmurowe, niezależnie od aplikacji, jest też wydajne - a to bardzo ważne, biorąc pod uwagę zazwyczaj gorsze warunki sprzętowe pracowników na home office. Nie musisz się martwić o transfer danych na inny komputer, przenosimy również licencje z takich programów jak Subiekt czy SAP. 

 

Integralność danych to nie jedyna przewaga pracy na systemach chmurowych. Kluczowe jest też bezpieczeństwo informacji. Środowisko chmurowe jest codziennie backupowane po stronie usługodawcy. To znaczy, że bezcenne dane, na których pracuje księgowy, kadrowa czy sprzedawca, są każdego dnia zapisywane w bezpiecznym miejscu. W razie jakichkolwiek problemów całe środowisko można szybko przywrócić. W tak niespokojnych czasach to solidna tarcza, które może uchronić Twoją firmę. 

Dla kogo?

Odpowiedź jest jasna - transfer aplikacji biznesowych do chmury opłaci się każdej firmie, w której takie oprogramowanie jest używane. Tysiące handlowców, księgowych, kadrowych i menedżerów przez obostrzenia związane z pandemią zostało zmuszonych do pracy z domu lub do urlopów. Przeniesienie narzędzi ich codziennej pracy do chmury sprawi, że z dnia na dzień będą w stanie wrócić do swoich obowiązków. Oni nie stracą pracy, Ty - swojej firmy.

Rozwiązanie doraźne czy stałe?

Nie wiadomo, ile czasu minie, zanim wirus ustąpi na tyle, by nasze życie i biznes wróciły na dawne tory. Może miesiąc, może kwartał, może nawet pół roku. Niezależnie od długości tego ponurego okresu warto przejść na chmurę na stałe. Bowiem środowisko chmurowe to nie tylko skuteczne remedium na pracę w czasie pandemii, to po prostu rozwiązanie godne nowoczesnej firmy, która stawia na elastyczność i efektywność działania. 


Aby poznać bliżej korzyści przejścia na chmurę w praktyce, przeczytaj case study sklepu online.


Zobacz inne artykuły