Podstawy

​Cena kartotekowa w Subiekcie GT

​Cena kartotekowa w Subiekcie GT
​Cena kartotekowa w Subiekcie GT

Pomaga w tym program Subiekt GT, który umożliwia tworzenie i edycję ceny kartotekowej. Chociaż takie rozwiązanie ułatwia wprowadzanie zmian, wciąż jeszcze można bardziej usprawnić wszelkie operacje dotyczące ceny kartotekowej Subiekt.

​Czym jest cena kartotekowa?

Cena kartotekowa to wartość finansowa odnosząca się do kosztów, po jakich można kupić produkt w firmie, który jest dostępny w kartotece. Korzystając z programu Subiekt cenę kartotekową można określić za każdym razem, gdy istnieje konieczność wprowadzenia zmian w zapisie w kartotece.

Informacje, które widnieją w kartotece, można edytować na dwa sposoby: albo ręcznie, albo w sposób automatyczny. W tym drugim przypadku zmienia się dane w kartotece poprzez wyliczenie „nowych” cen lub „bazując” na kalkulacji związanej z importem.

Cena kartotekowa Subiekt jest niezwykle istotna, ponieważ na jej podstawie wylicza się później cenę, którą podaje się kupującym. Z ceny, która widnieje w kartotece, można również skorzystać, jeśli trzeba sporządzić różnego rodzaju dokumenty, odnoszące się do przychodu w firmie.

Sprawdź: Subiekt VPN

​Dlaczego edytuje się cenę kartotekową?

W firmie często zdarza się, że ceny sprzedażowe nie są stałe. Czyli te ceny, po których klienci kupują towary lub w jakich zamawiają usługi. To, co może wpływać na to, że ceny sprzedażowe ulegają zmianom, to albo rozwiązania „wewnątrz” firmy, albo sytuacja, jaka ma miejsce „na zewnątrz”. Do czynników wewnętrznych, które mają wpływ na zmianę ceny sprzedażowej można zaliczyć np.:

  • promocje,

  • wyprzedaże,

  • rabaty,

  • specjalne oferty dla stałych klientów (np. z sektora VIP, czy Premium).

Jeśli zaś chodzi o zewnętrze okoliczności, które mogą wpłynąć na konieczność dostosowania ceny sprzedażowej do realiów, to są nimi takie sytuacje, jak:

  • wzrost cen za korzystanie z mediów (np. za prąd, gaz, czy wodę),

  • podwyżki związane z podatkami,

  • inflacja,

  • większy popyt, mniejsza podaż (większe zapotrzebowanie niż liczba dostępnego towaru),

  • popularność (im bardziej popularny jest towar, tym cena może być wyższa),

  • wyjątkowość (im bardziej niszowy towar, tym więcej może kosztować, np. zabytkowy samochód, który jest dostępny w limitowanej edycji).

Przeczytaj również: Subiekt GT - skróty klawiszowe

​Jak sprawnie zmienić cenę kartotekową w programie Subiekt?

Subiekt cenę kartotekową można zmieniać nieraz dość często. Ważne jest, by każdą taką edycję odpowiednio zapisać, jeśli któregoś dnia trzeba by prześledzić wprowadzone zmiany. Poza tym cenę kartotekową Subiekt edytuje się nieraz nawet kilkanaście razy w ciągu roku. Zdarza się, że niektóre zmiany są tymczasowe i później wraca się do „wyjściowej” ceny kartotekowej.

Chcąc usprawnić takie działania na cenie kartotekowej w programie Subiekt, nie zawsze wystarczy po prostu wybrać automatyzację takich operacji. Nieraz o wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z programu Subiekt w tak zwanej chmurze. Korzystając z chmury, można z dowolnego miejsca i urządzenia wprowadzić potrzebne zmiany w cenie kartotekowej, by były dostępne dla wszystkich upoważnionych.


Zobacz inne artykuły