Podstawy

Subiekt GT - stan magazynowy

Subiekt GT - stan magazynowy
Subiekt GT - stan magazynowy

Czym jest Subiekt GT? 

Subiekt GT w chmurze to nowoczesne narzędzie do kontrolowania i zarządzania sprzedażą towarów oraz stanem magazynów. Oprogramowanie stworzyła firma Insert, która wypuściła na rynek całą linię programów kierowanych do właścicieli małych i średnich firm, aby ułatwić im ich zarządzanie przedsiębiorstwem. Istotnym jest, że Subiekt GT jest kompatybilny z innymi aplikacjami tej firmy, ponieważ wchodzi w skład całej linii InsERT GT, do której należą także Rachmistrz GT (elektroniczna księga przychodów i rozchodów), Gestor GT (zarządza relacjami przedsiębiorstwo-klient), Rewizor GT (program finansowo-księgowy) oraz Gratyfikant GT (program kadrowo-płacowy)

Oprócz integralności z innym oprogramowaniem firmy InsERT zaletami Subiekta GT są także obsługa kas rejestrujących i drukarek fiskalnych, rozbudowane dokumenty magazynowe, jak również sprzedażowe, możliwość prowadzenia bilansów finansowych, administrowanie ewidencją zarówno usług oraz towarów, jak i również ewidencją ich nabywców i partnerów biznesowych, tworzenie raportów i analiz, możliwość stosowania zadatków, zaliczek, płatności bezgotówkowych, rezerwacji towaru czy usługi, kontrola przecen, szybka inwentaryzacja, jak również kontrola stanu magazynowego. Nie można zapomnieć o tym, że najnowsza wersja aplikacji pozwala na obsługę JPK.

Kontrolowanie stanu magazynowego Subiektem GT

Dzięki oprogramowaniu Subiekt GT, każdy przedsiębiorca może w łatwy, szybki i bezproblemowy sposób kontrolować swój stan magazynów. Istotne i pomocne jest to, że stan magazynowy Subiektu GT jest oddzielny dla każdego składu. Ważną informacją jest także fakt, że stan magazynowy Subiektu GT nie ewidencjonuje usług oraz opłat, jak również nie pozwala na posiadanie wartości ujemnych sprzedawanych towarów. 

Do kontroli stanów magazynowych służy zakładka Kartoteki- Towary i Usługi. Przy dokonywaniu analiz pomocne także będą moduły sprzedaż, zakup, magazyn oraz finanse. Stany magazynowe podzielone są na ewidencję główną magazynu oraz ewidencję zapasową towaru, co również pozwala właścicielom firm na podjęcie konkretnych działań, w celu uzupełnienia przedmiotu handlu, w odpowiednim czasie, tak, aby nie zabrakło go dla zainteresowanych nim klientów. To przydatna opcja, bowiem tak jak na sklepie kilkudniowy brak danego przedmiotu nie będzie stanowił bardzo istotnego problemu, tak w hurtowni przestój w wydaniu towaru może doprowadzić do utraty kontrahenta. Stan magazynowy, Subiekt GT, pozwala sprawdzać na trzy sposoby. Pierwszy został już wspomniany, czyli poprzez zakładkę Kartoteki- Towary i Usługi, drugi poprzez zakładkę Lista towarów i usług, a trzeci przez Informatora. 

Subiekt GT wspiera też przeprowadzanie remanentów, zarówno tych bieżących, jak i na dowolny dzień.  Z tym, że twórca programu zastrzega, że w Subiekcie GT remanent nie jest jednoznaczny z inwentaryzacją towaru. 

Wprowadzanie towaru na stan magazynowy

Tak jak przy kontroli stanów magazynowych, tak i przy wprowadzaniu towaru do programu, Subiekt GT daje trzy różne tego możliwości. Pierwsza wydaje się, że jest najszybsza i najprostsza, czyli poprzez szybką inwentaryzację. Należy tu jednak pamiętać, że po wprowadzeniu towaru na stan magazynu trzeba go zapisać poprzez polecenie „wykonaj inwentaryzację przy zamknięciu”. Kolejna możliwością jest wprowadzenie faktury w zakładce widok. Trzecim i ostatnim rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z dokumentu przychodu wewnętrznego. 

Choć na początku czynności w programie mogą wydawać się dość skomplikowane, to po dokładnym zapoznaniu się z jego funkcjami i możliwościami okazuje się, że aplikacja jest nie tylko intuicyjna w obsłudze, ale również bardzo przyjazna przedsiębiorcom. Subiekt GT dostępny jest w ofercie oprogramowania dla biznesu, w Cloudport by Itmation. 


Zobacz inne artykuły