Podstawy

​Subiekt GT - zaokrąglanie cen

​Subiekt GT - zaokrąglanie cen
​Subiekt GT - zaokrąglanie cen

Warto umiejętnie zaokrąglać cenę, ponieważ podczas wyliczeń, program może pokazać wartość do więcej niż dwóch miejsc po przecinku. Jak zaokrąglić ceny w firmie? Można skorzystać z funkcjonalności programu Subiekt GT!

​Zaokrąglanie cen – automatyzacja w Subiekcie GT

Przedsiębiorstwo ma w swojej ofercie jeden konkretny produkt, czy asortyment? A może znacznie większą liczbę towarów. Niezależnie od sytuacji pod tym względem zaokrąglanie cen przydaje się w różnych okolicznościach. Jedną z nich jest np. proponowanie jakiegoś produktu w bardziej przystępnej cenie, chociażby z uwagi na okres przedświąteczny.

W takim przypadku warto wybrać opcję w Subiekcie GT zaokrąglanie cen. Za jej pomocą można nie tylko zaokrąglić wartość danego towaru, ale również zmienić cenę. Wystarczy uwzględnić procent, o jaki obniży się cena sprzedaży tego produktu, gdy ujmie się wartość obniżki związanej z promocją.

Korzystając z programu Subiekt GT, udaje się szybko zaokrąglić wartości wszystkich cen sprzedażowych, a także zmienić cenę produktów, które mają być dostępne np. we wspomnianej promocji. W subiekcie można zautomatyzować proces zaokrąglania cen, ustalając, chociażby termin, w jakim promocyjna wartość ma obowiązywać i kiedy powinna się zmienić na docelową cenę sprzedaży.

​Jak zaokrąglić ceny w Subiekcie GT?

Jeżeli w firmie użytkuje się program Subiekt GT, można za jego pomocą zaokrąglić cenę produktu, wybierając np. opcję grupowego wczytywania towarów. W taki sposób udaje się określić parametry kartotek towarowych, co, jak już zostało wyżej wspomniane, pozwala znacznie przyspieszyć cały proces. Jak zaokrąglić ceny? Najlepiej zautomatyzować cały proces, a Subiekt GT to umożliwia.

Przeczytaj: Subiekt GT - rezerwacja towaru

​Czy można edytować wprowadzoną wartość ceny po jej zaokrągleniu w Subiekcie GT?

Tak, jest taka możliwość. Z racji tego, że do takich błędów w firmie dochodzi rzadko, opcja ta umożliwia dokonanie zmiany zaokrąglenia danej ceny w sposób ręczny. Takie rozwiązanie jest również bezpieczne, ponieważ czasem może się zdarzyć, że osobie, która pracuje przy finansach w firmie, korzystając z Subiekta GT, wydaje się tylko, że popełniła błąd.

W takim przypadku automatyczna zmiana wartości wszystkich cen byłaby kosztowną pomyłką. Natomiast zmianę wprowadzoną ręcznie można zawsze cofnąć w ten sam sposób, co nie wpływa na funkcjonalność rozwiązań dla innych produktów, czy procesów.

Zobacz również: Subiekt GT - Subiekt GT - logo na fakturze

​Czy uda się zdalnie zaokrąglić cenę w Subiekcie GT?

Domyślnie opcja w Subiekcie GT zaokrąglanie cen jest dostępna wtedy, gdy program ten znajduje się na firmowym urządzeniu. Nie oznacza to, że tak już musi pozostać – zawsze bowiem można rozwinąć to rozwiązanie, by stało się jeszcze bardziej funkcjonalne.

Z pomocą przychodzi zamieszczenie Subiekta GT i wszystkich dostępnych w nim modułów oraz funkcji w wirtualnej chmurze. Wówczas można zaokrąglać cenę nawet jeśli ktoś jest poza firmą i ma przy sobie tylko smartfon.

Jak zaokrąglić cenę w chmurze? Skorzystaj z naszych usług. Dzięki ofercie opcja ta będzie dostępna w taki sam sposób, jak standardowo w Subiekcie, tylko online.


Zobacz inne artykuły