Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru programu dla firmy transportowej i jak usprawnić pracę w wielu jej aspektach.

Rodzaje oprogramowania w branży transportowej

Oprogramowanie logistyczne może przyjąć różny kształt, począwszy od programu do księgowości firmy transportowej, do kompleksowego systemu, który wspomoże wiele sektorów Twojej działalności.

Oprogramowanie dla firmy transportowej dzielimy na:

- ERP - systemy dla firm pełniące wielowymiarowe wsparcie,
- SCM - zarządzanie całym łańcuchem dostaw,
- CRM - platformy do budowania relacji z klientami,
- WMS - systemy służące do zarządzania magazynem,
- oprogramowanie spedycyjne - przeznaczone do obsługi przesyłek lądowych,
- program do księgowości dla firmy transportowej,
- systemy do obsługi zamówień i dostaw,
- programy logistyczne.

Program dla firmy transportowej - jaki wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że platformy ERP swoim zasięgiem przerastają inne typy systemów. Elastyczne rozwiązania są wygodne, skalowalne i łatwo je dostosować do przedsiębiorstwa. Dla przykładu Subiekt GT w połączeniu ze Sferą pozwala wystawiać faktury za transport, które spełniają szereg wymagań księgowych. Kreator usługi sprzedaży dla faktury transportowej to łatwy i wygodny interfejs, dzięki któremu dokonasz wszystkich niezbędnych operacji w jednym miejscu.

Oprogramowanie dla firmy transportowej powinno mieć szeroki zakres działań. Subiekt GT pozwala na prowadzenie kartoteki kontrahentów, integrację z urządzeniami zewnętrznymi i innymi platformami oraz generowanie dokumentów i pełną obsługę handlową. Dzięki nowoczesnej technologii oprogramowanie z całym systemem da się przenieść do chmury danych i prowadzić interesy w każdym miejscu na świecie. Wirtualne środowisko sprzyja pracy zdalnej w branży transportowej, w której każda decyzja wpływa na jakość usługi.

Co powinno posiadać dobre oprogramowanie dla firmy transportowej?

Podczas doboru odpowiedniej platformy pamiętaj, że każda firma ma inne potrzeby i oczekiwania. Inne funkcje będą ważne dla jednoosobowej działalności, a z innych skorzysta wielooddziałowe przedsiębiorstwo. Nie zapominajmy, że firmy z biegiem lat zmieniają swój kształt. Z tego względu dobre oprogramowanie dla firmy transportowej powinno być elastyczne we wdrożeniu i ewentualnej rozbudowie. Odpowiedni program dla firmy transportowej musi być także efektywny w zarządzaniu i zapewniać możliwość swobodnego planowania transportu i spedycji. Ważne funkcje, na które warto zwrócić uwagę to monitorowanie postępów realizacji zlecenia, alertowanie i kontrola procesów zachodzących wewnątrz firmy. Księgowość dla firmy transportowej jest ważna dla biznesu każdej wielkości. Z tego względu polecamy skupić się na rozliczeniach w pierwszej kolejności.

Rozważając zakup oprogramowania, zwróć uwagę na możliwość integracji z zewnętrznymi systemami, które zapewniają dwukierunkowe przesyłanie danych i pełną automatyzację. Dzięki systemom zredukujesz liczbę błędów pracowników i poprawisz efektywność ich pracy.  Planowanie, zarządzanie i rozliczanie transportu to ważne aspekty pracy w branży transportowej. Program dla księgowości firmy transportowej pomaga także monitorować postępy na każdym etapie jej realizacji. Automatyczne powiadomienia pozwalają ograniczyć efekty ewentualnych opóźnień. Systemy ERP z powodzeniem przeniesiesz dziś do chmury, co zapewni Ci wygodę i pełną kontrolę nad biznesem. Wirtualne środowisko zapewni Ci oszczędność, wygodę i bezpieczeństwo.