Chmura w biznesie

Program do rozliczania delegacji - jaki będzie najlepszy?

Program do rozliczania delegacji - jaki będzie najlepszy?
Program do rozliczania delegacji - jaki będzie najlepszy?

Jeśli posiadasz własną firmę, w której działania toczą się poza jej siedzibą - program do rozliczania delegacji pomoże Ci działać skutecznie.

Czy trzeba rozliczać delegacje?

Każdy pracodawca, który wysyła pracownika na wyjazd służbowy ma wobec niego zobowiązania. Rozliczanie delegacji to prawny obowiązek, polegający na pokryciu kosztów wyjazdu poniesionych przez pracownika. Pracodawca w rozliczeniu zwraca delegatowi koszty diety, przejazdu i noclegu. Każdą delegację poprzedza wydanie polecenia służbowego wyjazdu, który musi być udokumentowany. Za wyjazd służbowy uznajemy każde opuszczenie miejscowości, w której pracownik na co dzień wykonuje swój zawód. Aby dokonać prawidłowego rozliczenia, programy dla firm dostępne na rynku oferują przydatne funkcje. Korzystanie z gotowych formatów dokumentów pozwoli uniknąć błędów.

Jak rozliczyć delegacje? Programy dla każdej firmy

Systemy dostępne na rynku pozwalają obsługiwać służbowe wyjazdy bez żadnego problemu. Oprogramowanie generuje wydruk delegacji oraz niezbędne dokumenty potrzebne do rozliczenia wyjazdu. Wiele platform dostępnych na rynku prowadzi także ewidencję floty samochodowej, rozliczenie paliwa i rozliczenie przejechanych kilometrów. Dostępne funkcje przydadzą się w dziale księgowym oraz kadrowym. Ewidencjonowanie i kontrolę kosztów można zautomatyzować, dzięki czemu oszczędzimy czas potrzebny na wykonanie żmudnych czynności. Jak tego dokonać? Wystarczy zaopatrzyć się w dobry system ERP i uzupełnić go o dedykowany delegacjom moduł. Jeśli chodzi o delegacje, programy znacznie ułatwią dopełnianie formalności. 

Jaki program do rozliczania delegacji wybrać?

Program do rozliczania delegacji musi być łatwy w obsłudze, wdrożeniu i integracji. System enova365 posiada wiele przydatnych funkcji, które za pomocą modułu Delegacje Służbowe zapewniają pełną obsługę wyjazdów. Oprogramowanie samodzielnie wylicza diety dla wyjazdów krajowych i zagranicznych. Automatyczne księgowanie kosztów delegacji ułatwia prowadzenie dokumentacji. Za pomocą programu z dodatkiem Delegacje Służbowe można w łatwy sposób rozliczyć wszystkie wydatki na wyjazd, które są przeliczone na konkretną walutę. Sprawny obieg wniosków i rozliczeń delegacji pomaga działać efektywnie i zredukować czas potrzebny na wykonanie uciążliwych obowiązków do niezbędnego minimum. 

W pakiecie dodatków enova365 znajdziesz także moduł pracy zdalnej, CRM, Handel i wiele więcej. Elastyczne oprogramowanie dobierzesz do specyfiki swojej firmy, poszerzając zakres jej działań. Dzięki skalowalności systemu platforma może wzrastać razem z przedsiębiorstwem, spełniając Twoje wymagania na każdym etapie rozwoju biznesu. 

Rozwiązanie chmurowe dla delegacji

Praca w środowisku rozproszonym, delegacje, czy praca zdalna wymagają dopasowanych rozwiązań. Jeśli interesuje Cię program do rozliczania delegacji, przemyśl przejście do chmury. Wirtualne środowisko to nie tylko oszczędność i bezpieczeństwo, ale także możliwość pracy z każdego miejsca na świecie. Wyjazdy służbowe mogą być o wiele łatwiejsze, kiedy system ERP można kontrolować z poziomu własnego smartfona. Przejściu na systemy chmurowe sprzyja także korzystanie z oprogramowania macOS, które nie jest kompatybilne z każdym systemem ERP. Cloud w biznesie daje nowe możliwości i dużą dozę niezależności. Postaw na innowacje!


Zobacz inne artykuły