Podstawy

Aplikacje w chmurze - jak to działa?

Aplikacje w chmurze - jak to działa?
Odpowiedni system do zarządzania firmą w chmurze to klucz do prowadzenia  przedsiębiorstwa. Oprogramowanie klasy ERP pozwala na sprawne wykonywania zadań w każdym sektorze przedsiębiorstwa, a aplikacje w chmurze dodatkowo podnoszą funkcjonalność platform i pozwalają zyskać oszczędności, pełną kontrolę nad firmą, wygodę oraz bezpieczeństwo danych.

Chmura obliczeniowa w firmie - czym jest i jak działa?

Chmura obliczeniowa to wirtualny serwer (procesor, pamięć) i przestrzeń, w której przechowywane są dane. Dzięki temu nowoczesnemu modelowi, możesz mieć szybki dostęp do najważniejszych informacji oraz pełną kontrolę nad infrastrukturą. To ogromna wygoda i nowe możliwości. Nic dziwnego, że coraz więcej polskich przedsiębiorców korzysta z chmury - według danych z GUS z 2022 r. już ponad 64% z nich zdecydowało się na to rozwiązanie, a ta liczba ciągle rośnie. Aplikacje chmurowe dla firm to nie tylko przyszłość, ale już teraźniejszość. 

 

Zalety wdrożenia aplikacji w chmurze

Elastyczność i niezawodność aplikacji w chmurze

Dlaczego warto wdrożyć aplikacje w chmurze?Przede wszystkim daje to możliwość elastycznego dopasowania systemu do swoich potrzeb, bez konieczności niepotrzebnych inwestycji. Możesz korzystać z tych zasobów, które są Ci niezbędne w danym momencie i mieć dostęp do aplikacji chmurowych z dowolnej lokalizacji i z różnych urządzeń, takich jak komputery czy urządzenia mobilne. Aplikacje te działają bez konieczności instalacji na urządzeniach, co przekłada się na ciągłość działania, wysoką oszczędność i gwarancję bezpieczeństwa danych.

 

Ekonomiczne rozwiązanie i bezpieczeństwo danych

Przeniesienie aplikacji do chmury jest znacznie tańsze niż zakup i utrzymanie własnego środowiska serwerowego, a także skraca czas wdrożenia aplikacji w firmie. Dodatkowo, tworzenie kopii zapasowych zapewnia ochronę ważnych danych.

Przeczytaj również: Firmy coraz więcej inwestują w technologie chmurowe

Wdrożenie aplikacji w chmurze z Itmation

Jeśli zdecydujesz się na nasze rozwiązanie chmurowe, zapewnimy Ci wsparcie techniczne na każdym etapie korzystania z platformy.

Zapewniamy środowisko dla wszystkich aplikacji biznesowych działających w środowisku Windows. Posiadamy duże doświadczenie w udostępnianiu najpopularniejszych na naszym rynku aplikacji do zarządzania firmą, m.in. - enova365, Comarch Optima, SAP Business One, InsERT (GT, nexo, nexo PRO), Symfonia ERP, czy Asseco WAPRO). 

Wybierając ofertę Itmation zyskasz:

 • Elastyczność: Platforma CloudPort by Itmation zapewnia elastyczną infrastrukturę, która pozwala dopasować zasoby do bieżących potrzeb. Nie musisz inwestować w niepotrzebne środki, a jednocześnie masz możliwość skalowania infrastruktury w zależności od wymagań.

 • Dostęp z dowolnej lokalizacji: Dzięki aplikacjom chmurowym Itmation możesz mieć dostęp do swoich aplikacji biznesowych z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy połączenie internetowe, aby pracować efektywnie niezależnie od lokalizacji.

 • Dostęp z różnych urządzeń: Aplikacje chmurowe Itmation są dostępne na różnych platformach, takich jak Windows, iOS, Mac OS czy Android. Możesz korzystać z aplikacji bez konieczności instalowania ich na urządzeniu, co znacznie ułatwia i przyspiesza dostęp do potrzebnych narzędzi.

 • Oszczędność kosztów: Przeniesienie aplikacji do chmury pozwala zaoszczędzić środki na zakup i utrzymanie własnej infrastruktury serwerowej. Nie musisz inwestować w sprzęt ani nie ponosisz kosztów związanych z jego administracją i konserwacją.

 • Szybkie wdrożenie: Wdrożenie aplikacji w chmurze Itmation jest sprawne i efektywne. Dzięki gotowym rozwiązaniom i wsparciu technicznemu możesz szybko uruchomić aplikacje w swojej firmie i zacząć korzystać z nowej platformy.

 • Wysoka niezawodność: Aplikacje chmurowe Itmation zapewniają ciągłość działania dzięki wysokiej niezawodności infrastruktury. Możesz mieć pewność, że Twoje aplikacje będą działać sprawnie i niezawodnie.

 • Bezpieczeństwo danych: Itmation dba o bezpieczeństwo Twoich danych. Codzienne kopie zapasowe oraz zaawansowane mechanizmy ochrony danych zapewniają, że Twoje informacje są bezpieczne i chronione przed utratą.

 • Wsparcie techniczne: Itmation oferuje wsparcie techniczne na każdym etapie korzystania z platformy chmurowej. Nasi eksperci są gotowi pomóc i rozwiązać wszelkie problemy, które mogą się pojawić w całym procesie.

To tylko kluczowe usługi, niezbędne dla działania Twojej aplikacji. W ramach naszej oferty dostaniesz jednak dużo więcej. Zaopiekujemy się Tobą kompleksowo. O naszych usługach przeczytasz tutaj. 

Współpraca z klientami przy wdrażaniu aplikacji chmurowych dla firm z Itmation:

 1. Wybierz aplikację, której potrzebuje Twoja firma. Czy jest to aplikacja, z której korzystasz aktualnie, czy nowa, którą chcesz wdrożyć. Zastanów się, jakiej bazy danych zamierzasz użyć, czy potrzebne będą również integracje z innymi rozwiązaniami - jeśli tak, wskaż je. 

Im więcej informacji otrzymamy, tym lepiej dopasujemy dla Ciebie indywidualny pakiet usług.

Współpracujesz już z firmą wdrożeniową? Skontaktuj nas z nią! Bezpośrednia współpraca zdecydowanie przyspieszy cały proces..

Jeśli potrzebujesz wsparcia w doborze aplikacji, wesprzemy Cię swoją wiedzą i podpowiemy najlepsze rozwiązania - od lat  współpracujemy z wieloma firmami wdrożeniowymi w całej Polsce.

 1. Po zebraniu wymagań, przedstawimy Ci wycenę wraz z wyjaśnieniem jej poszczególnych elementów. Po Twojej akceptacji, przystąpimy do działań - już w kilka godzin przygotujemy i uruchomimy środowisko wirtualne dla Twoich aplikacji. Do swojej dyspozycji otrzymasz dostęp do dedykowana serwera albo kilku serwerów. 

 2. Kolejny element to przeniesienie Twoich aplikacji do naszej chmury. To działanie leży po stronie partnera wdrożeniowego, z którym ściśle współpracujemy, udzielając swojego wsparcia.  W przypadku gdy korzystasz z rozwiązań InsERT,zainstalujemy wskazane aplikacje i przeniesiemy je do chmury wraz z całą bazę danych. 

 3. Po pomyślnym zainstalowaniu aplikacji, tworzymy dostępy dla użytkowników - dla Ciebie czy też wskazanych współpracowników. Dostęp konfigurujemy również z poziomu przeglądarki internetowej dla poszczególnych systemów. Nie jest nam do tego potrzebny twój komputer - o wszystko zadbamy zdalnie, potrzebne będzie jedynie urządzenie z dostępem do internetu.  

 4. Technikalia zostają po naszej stronie. To my zadbamy o niezawodność infrastruktury oraz bezpieczeństwo Twoich danych. Gwarantujemy backup danych, zgodnie z wybranym planem ochrony.   

 5. Efektem końcowym jest udostępnienie w pełni skonfigurowanego i gotowego do pracy środowiska. W trakcie jego użytkowania, możesz liczyć na nasze wsparcie techniczne - na bieżąco informujemy m.in. o potrzebnych aktualizacjach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wdrożenia systemu w chmurze, zobacz nasz wpis

Przeniesienie aplikacji do chmur wzniesie Twój biznes na wyższy poziom. W wielu obszarach działalności firmy możesz spodziewać się usprawnienia procesów. Jeżeli planujesz wdrożyć aplikacje w chmurze, skorzystaj ze wsparcia Itmation.  

Wciąż się zastanawiasz? Nasi eksperci chętnie rozwieją Twoje wątpliwości.


Zobacz inne artykuły