Podstawy

Subiekt GT - zmiana ceny towaru

Subiekt GT - zmiana ceny towaru
Subiekt GT - zmiana ceny towaru

Choć systemy ERP posiadają liczne funkcje, ich obsługa nie musi być trudna. Jeśli w swojej firmie posiadasz Subiekta GT, podpowiemy Ci, jak dokonać zmiany ceny towaru na wybraną kwotę. Nasz poradnik pomoże Ci dowolnie operować kwotami według zapotrzebowania. Dowiedz się, jak edytować dane, żeby były zgodne ze stanem faktycznym. Dzięki naszemu poradnikowi operację wykonasz krok po kroku.

Do czego służy Subiekt GT?

Dobre systemy dla firm mogą na dobre odmienić oblicze firmy. Tytułem wstępu, Subiekt GT to platforma do prowadzenia firmy w takich sektorach jak marketing, księgowość, handel, magazyn, logistyka, czy kadry. Subiekt GT to produkt firmy InsERT, z którym prowadzenie sprzedaży będzie znacznie prostsze. Jako oprogramowanie ERP Subiekt GT znacznie poszerza zakres działalności firmy. Wiele dostępnych funkcji sprawia, że program może sprawić trudność w obsłudze, mimo intuicyjnego interfejsu. 

Zobacz: Subiekt VPN

Zmiany ceny towaru - poradnik

Mechanizm edycji cen towarów może wprawić użytkowników w zakłopotanie. Zwłaszcza jeśli chcą oni zmienić wiele cen w jednym czasie. Edycja cen wymaga wybrania danego artykułu w kartotece towaru. Zacznijmy jednak od początku. 

Aby dokonać zmiany ceny towaru:

1. Wybierz opcję „Narzędzia” z menu na górnym pasku. 

2. Wejdź w funkcję „Przecena” na rozsuwanej liście.

3. W oknie dialogowym dodaj towar grupowo, z listy lub z dokumentu.

4. Po wyborze odpowiedniego wariantu i wczytaniu produktów wybierz opcję „Sposób wyliczania nowych cen”.

5. W następnym oknie należy zmienić pozycję „Wyliczenie cen sprzedaży” na „Zmiana cen sprzedaży na nową wartość”.

6. W polu „Nowa cena” wybierz nową wartość. 

7. W tabeli zobaczysz zakresy cen do zmiany. Wybierz interesujące Cię pozycję i zatwierdź przyciskiem „Konfiguruj cenę”. 

8. W nowym oknie o nazwie „Definicja ceny specjalna” zaznacz narzut, zaokrąglenie i określ opcję brutto, netto w zależności od potrzeb. 

9. W oknie „Sposób wyliczania nowych cen” zatwierdź swój wybór przyciskiem „OK”.

10. W oknie „Przecena” kliknij „wylicz ceny”.

11. Następnie sprawdź wszystkie zmiany pod kątem nowych cen.

12. Zatwierdź wszystkie zmiany przyciskiem „Zapisz Nowe Ceny”.

Po wykonaniu operacji okna można bez problemu zamknąć. Od teraz obowiązywać będą już zupełnie nowe ceny, które można dowolnie edytować.

Szybka edycja cen w Subiekt GT i Ceny GT

Jeśli posiadasz oprogramowanie Subiekt GT z dodatkiem Ceny GT, edycja cen może przebiegać znacznie sprawniej. Aby szybko dokonać zmiany cen towaru, należy edytować plik zbiorczy z Excela. Wszystkie pozycje można sprawdzić w opcji „filtrowanie towarów do eksportu”. Funkcjonalność programu pozwala na edytowanie cen produktów przed importem pliku Excela do Subiekta. Dokument z cenami można wcześniej eksportować na swój komputer, dokonać zmian i zaimplementować plik z powrotem. W tym celu skorzystaj z opcji „Importuj”. Po wgraniu dokumentu z cenami oprogramowanie samo sprawdzi różnicę w poszczególnych pozycjach i dokona zmiany. W razie problemów, na ekranie natychmiast pojawi się komunikat, więc obawy o pominięcie jakiegoś produktu są bezpodstawne. Należy jednak pamiętać, że podczas używania dodatku Ceny GT możliwa jest jedyna zmiana ceny przez import pliku xls. Zmiany nie da się dokonać w nazwie towaru.

Sprawdź również: Subiekt GT - API

Jeśli chodzi o funkcjonalność oprogramowania, Subiekt GT to wygodny program, doceniony przez użytkowników na całym świecie. Teraz, dzięki innowacjom, system ERP można wdrożyć w środowisku chmurowych, które uchodzi za bezpieczne, wygodne i atrakcyjne cenowo. Chmura w IT pozwala na rozwój i dostęp do firmowych danych z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Operacje, takie jak zmiany cen towarów można przeprowadzać z poziomu własnego smartfona.
 


Zobacz inne artykuły