Chmura w biznesie

Program dla małej firmy produkcyjnej

Program dla małej firmy produkcyjnej
Szukasz programu dla małej firmy produkcyjnej? Sprawdź artykuł.

Zarządzanie produkcją w małej firmie nie wydaje się skomplikowane. Jeśli jednak odnosisz wrażenie, że stale wykonujesz te same czynności, może pora wspomóc się odpowiednim rozwiązaniem informatycznym. Dobry program dla małej firmy produkcyjnej nie tylko usprawni proces produkcji, ale także wygeneruje oszczędności.

Program dla małej firmy produkcyjnej - najważniejsze korzyści

Wielu przedsiębiorców prowadzących niewielkie działalności uważa, że nie stać ich na instalację programu dla małej firmy produkcyjnej. Tymczasem może się okazać, że nie stać Cię na brak takiego programu. Wybierając dobrze dopasowany system, ograniczysz potrzebę drukowania kart ze zleceniem. Nie będziesz musiał prowadzić wycieczek na halę produkcyjną i dopytywać o stan zlecenia. Wystarczy instalacja jednego komputera lub tabletu na hali produkcji i zobowiązanie pracowników do korzystania z niego. 

Dobrze dopasowany program dla małej firmy produkcyjnej pozwoli Ci ocenić zużycie materiałów lub czas potrzebny na wykonanie danego procesu. Nie tylko oszczędzasz czas i papier, ale także zyskujesz wiedzę w kontaktach z klientami oraz narzędzie do łatwiejszej wyceny. Dodatkowo w przypadku kontroli z Urzędu Skarbowego, w ramach której potrzebne będzie wygenerowanie pliku JPK, nie będziesz musiał poświęcać wiele czasu na jego przygotowanie. 

Czy warto wybrać program do księgowości dla małej firmy produkcyjnej?

Rozliczanie kilku pracowników, obsługa ich danych osobowych i pilnowanie terminów szkoleń nie jest bardzo wymagające. Jednak dobry program do księgowości dla małej firmy produkcyjnej może rozwiązać wiele problemów. Przede wszystkim przyspieszy naliczanie wypłat, ułatwi kontrolowanie przepracowanych godzin czy urlopów. Znacznym ułatwieniem będzie też tworzenie zestawień czy dostęp do gotowych wniosków dla US, czy ZUS. Jeśli jeszcze nie masz takiego programu, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele czasu pochłania ręczne naliczanie wypłat czy prowadzenie spraw księgowych. Możesz uznać, że program do księgowości dla małej firmy produkcyjnej przy kilku zatrudnionych osobach nie będzie Ci potrzebny. W takim razie weź pod uwagę, że w perspektywie czasu Twoja firma rozwinie się i wówczas wdrożenie oprogramowania przy większej liczbie pracowników będzie jeszcze bardziej czasochłonne. 

Program dla małej firmy produkcyjnej - nie stawiaj na wiele opcji

Wybierając program do księgowości dla małej firmy produkcyjnej lub program do prowadzenia procesów produkcyjnych możesz zrezygnować z wielu funkcji, które są konieczne przy dużych firmach. Przede wszystkim nie będzie Ci potrzebny system RCP, czyli rejestracji czasu pracy. W małych firmach zatrudniających kilka osób łatwiej jest kontrolować obecności. Najczęściej praca jest w określonych godzinach w jednej lub dwóch zmianach. Z kolei do prowadzenia godzin nadliczbowych wystarczy lista obecności z godzinami przyjścia i wyjścia.

W przypadku niewielkich przedsiębiorstw nie warto stawiać na zautomatyzowane systemy ERP, które mają na celu planowanie zasobów przedsiębiorstwa. W małych firmach trudno mówić o skomplikowanej strukturze i wielu magazynach. Nawet jeśli jest ich więcej niż jeden, z pewnością każdy zawiera inne materiały lub gotowe produkty. W przypadku ERP istnieje też potrzeba precyzyjnego wprowadzania wielu danych, które często są bardzo oczywiste. Może to być pracochłonne, a w efekcie nie przynieść wymaganego rezultatu. Dlatego bardzo prosty magazynowy program dla małej firmy produkcyjnej i dodatek do prowadzenia rachunków oraz rozliczania pracowników w zupełności wystarczą.

Jeśli masz problem z doborem odpowiedniego programu do księgowości dla małej firmy produkcyjnej i dodatkowego systemu magazynowego, skontaktuj się z CloudPort. W firmie nie tylko możesz zamówić odpowiednie oprogramowania, ale także uzyskać specjalistyczne doradztwo. Niczego nie ryzykujesz wybierając programy z naszej oferty. Całe oprogramowanie w chmurze jest dostępne w trzydziestodniowej wersji testowej.


Zobacz inne artykuły