Serwer dla firmy

Potrzeba sprawnej archiwizacji dokumentów spotykana jest w firmach niezależnie od profilu i wielkości. Wśród stosunkowo nowych rozwiązań dedykowanych biznesowi jest serwer dla firmy. Pozwala on trzymać dokumenty w bezpiecznym miejscu. Ponadto nie łamie żadnych przepisów związanych z obowiązkiem przechowywania dokumentów w firmie. Dowiedz się, jakie korzyści przynosi serwer dla małej firmy.

Zobacz również: Wirtualne konto bankowe

Ważna inwestycja - serwer dla firmy

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z gromadzeniem i przetwarzaniem ogromnej ilości danych. Faktury wychodzące i przychodzące, raporty kasowe, rozliczenia czy zestawienia kosztów. W dużych firmach rocznie produkowane są ogromne ilości dokumentów, które często przechowuje się w formie papierowej. Potrzeba ich gromadzenia i magazynowania jest nie tylko czasochłonna i wymaga dobrej organizacji. Generuje także wymierne koszty w postaci opłat za powierzchnie magazynowe. 

Tymczasem większość danych można przechowywać w formie elektronicznej. Wówczas nie trzeba ich drukować, co przyniesie korzyści nie tylko dla środowiska naturalnego. Unikasz kosztów związanych z zakupem artykułów papierniczych oraz czasem pracy potrzebnym do tego procesu. Specjalne serwery dla firm umożliwią Ci przechowywanie wszystkich ważnych dokumentów firmowych w chmurze. Dzięki temu żadne z pomieszczeń w Twoim budynku firmowym nie będzie pełniło funkcji archiwum.

Serwer dla firmy przynosi także inne wymierne korzyści dla organizacji pracy. Umożliwia dostęp do danych i ich modyfikację dla pracowników terenowych. Także praca zdalna jest znacznie łatwiejsza i nie wymaga pobierania oprogramowania na prywatne urządzenia. Dodatkowo łatwiejsza może okazać się komunikacja pomiędzy pracownikami i wdrażanie nowych osób w działalność. 

Szczególnie korzystny jest zewnętrzny serwer dla średniej firmy o rozbudowanej strukturze lub dużego przedsiębiorstwa. Tutaj wiele dokumentacji technicznych, procedur czy specyfikacji potrzebnych jest w różnych oddziałach. Tymczasem dostęp do nich za pośrednictwem serwera zewnętrznego wyklucza potrzebę przesyłania pomiędzy firmami. Z każdego miejsca na świecie można wejść do wybranego dokumentu i pobrać go lub wprowadzić w nim poprawki. To usprawnia pracę także w firmach, które korzystają z pracowników zdalnych. 

Przeczytaj: Elektronicze akta osobowe

Serwery dla firm a bezpieczeństwo

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek przechowywania dokumentów przez określony czas. Sposób ich gromadzenia ma chronić przed zniszczeniem, wprowadzeniem nieuprawnionych zmian i dostępem niepowołanych osób. Ponadto dostęp do danych powinien być z obiektu firmowego lub jego oddziału. Wszystkie te cechy spełnia serwer dla firmy. 

O bezpieczeństwie danych umieszczonych w serwerach dla małej firmy można rozmawiać godzinami. Dane zapisywane są na kilku dyskach, co chroni przed ich utratą. Wszystkie dane są zaszyfrowane, a dostęp do nich ma tylko użytkownik dysponujący odpowiednim kluczem. Nawet operatorzy serwerów dla firm nie są w stanie odczytać informacji z ich własnych urządzeń. 

Przechowywanie dokumentów poza firmą nie łamie zasady o dostępie do danych z siedziby firmy. W każdej chwili użytkownik może dostać się na serwer dla średniej firmy i przedstawić do wglądu dokumenty. Przechowywanie poza firmą jest też bezpieczne z uwagi na wykluczenie zgubienia dokumentów, uszkodzenia ich czy kradzieży. Dlatego całość jest całkowicie pewna. 

Jeśli potrzebny Ci będzie sprawny i bezpieczny serwer dla firmy, warto skorzystać z oferty CloudPort. Poza możliwością rozliczania swojego przedsiębiorstwa w jednym z wybranych programów istnieje także szansa na przechowywanie danych w chmurze. Możesz skorzystać z oferty niezależnie od tego, czy potrzebujesz serwer dla małej firmy, a może dla większego przedsiębiorstwa. Sprawdź, jak działa oprogramowanie w chmurze, a także przechowywanie informacji na zewnętrznych serwerach dla firm. Teraz możesz skorzystać z miesięcznej wersji testowej programu bez konsekwencji.