Ranking stanowi subiektywne zestawienie czterech platform, które naszym zdaniem warto mieć w swojej firmie. W doborze pozycji sugerowaliśmy się ogólnymi odczuciami i funkcjonalnością systemów oraz opiniami użytkowników. Przedsiębiorcy zastanawiają się, jaki system będzie najlepszy. Zobacz 4 najlepsze programy kadrowo-płacowe. Ranking pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru! 

1. R2płatnik

Zaletą oprogramowania R2płatnik jest duża ilość modułów, dzięki którym wykonasz ewidencję czasu pracy, zorganizujesz zadania pracownikom i automatycznie naliczysz im wynagrodzenia. Oprogramowanie zapewnia dużą ilość funkcji związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Przypomina o terminie dokonania badań lekarskich i szkoleń BHP. Ważną opcją R2płatnika jest możliwość generowania kilku różnych list płac. System znakomicie sprawdzi się w małych biurach księgowych i startupach. Można w nim dodać niestandardowe składniki płacowe, które obowiązują w danej firmie. System dostępny jest w kilku wersjach dopasowanych do wielkości przedsiębiorstwa, a dodatkowe moduły, takie jak koszty i akord pozwalają rozliczyć koszty z podziałem na zlecenia i działy oraz rozliczanie pracowników zatrudnionych na akord. R2płatnik z pewnością zaskoczy Cię łatwością obsługi i funkcjonalnością.

Sprawdź również: JPK_EWP - kogo obowiązuje i jak wygenerować dokument?

2. enova365 - Kadry i Płace

Poznaj program dla średnich i dużych firm. enova365 z modułem Kadry i Płace jest przeznaczona dla przedsiębiorstw zatrudniających kilkadziesiąt osób. System uwzględnia dostosowanie funkcji do obowiązującego prawa, choć pozwala na własne definiowanie składników płatności. W wielu platformach takie zmiany zachodzą automatycznie, za pomocą aktualizacji. Swoboda w ingerowaniu w aspekty prawne może być uznawany za wadę lub zaletę. Niewątpliwym walorem programu jest natomiast integracja z czytnikiem RCP, który odpowiada za rozliczenie czasu pracy. enova365 pozwala na łatwy eksport plików w popularnych formatach. Oprócz tego daje wiele usprawnień w zakresie kadr i płac. Możliwość nanoszenia zmian na błędnie wprowadzone dane to pomocna funkcje, podobnie jak dostęp do historii zmian. 

3. Comarch ERP Optima Kadry i Płace

Jeśli szukasz pełnej automatyzacji programów kadrowo-płacowych, Comarch ERP Optima z dodatkiem Kadry i Płace to dobry wybór. Rozszerzenie Kadry i Płace Plus daje wiele dodatkowych funkcji. Elastyczna, modułowa budowa oprogramowania pozwala na dopasowanie platformy do swoich wymagań. Wartością dodaną produktu jest obsługa klienta, która rozwiązuje wiele wątpliwości klientów. Producent oprogramowania poza systemem oferuje jeszcze pakiet materiałów dostępnych za darmo na YouTube, które pomogą wykonać operacje kadrowo-płacowe początkującym i średniozaawansowanym użytkownikom. Comarch ERP Optima zdobył pozytywne opinie użytkowników dzięki funkcjonalności, która ułatwia operacje finansowe i zarządzanie zasobami ludzkimi. Pełna automatyzacja to krok w stronę nowej jakości usług. 

4. TETA HR - Unit 4

Z całą pewnością TETA HR to jedno z najbardziej rozbudowanych narzędzi do działań w sektorze kadr i płac. Dzięki systemowi bez trudu obsłużysz pracowników, naliczysz im wynagrodzenia oraz przejmiesz kontrolę nad ich rozwojem. Rozwiązanie IT pozwala na generowanie danych w formie raportu, który pokazuje realizację założonych celów, wynagrodzeniach, kwalifikacjach, czy wynikach procesów rekrutacji. Jeśli do kwestii spraw kadrowo-płacowych podchodzisz kompleksowo, TETA HR - Unit 4 to narzędzie, które spełni Twoje oczekiwania. Oprogramowanie jest dostępne online w formie SaaS, w wersji klasycznej i jako usługa outsourcingu kadr i płac. Dzięki elastyczności system będzie rósł i zmieniał się razem z Twoim przedsiębiorstwem.

Zobacz: Czy warto kupić program Gratyfikant GT?

Odkryj systemy ERP, które pozwolą zarządzać firmą zdalnie w środowisku chmurowym. Wirtualna infrastruktura zapewnia oszczędności, wysoki poziom bezpieczeństwa i łatwy dostęp do firmowych danych z dowolnego urządzenia. Warunkiem jest jedynie dostępem do internetu. A Ty? Wiesz, jaki system wybrać dla siebie?