Chmura w biznesie

ERP dla małych firm

ERP dla małych firm
ERP dla małych firm

ERP dla małych firm – na co zwrócić uwagę?

Chcąc wybrać program dla małej firmy, warto sprawdzić, czy jego poszczególne moduły i funkcje będą się wpisywać w potrzeby konkretnej działalności. Każda firma jest inna, tak pod względem sposobu zarządzania nią, ofertą, jaką proponuje, czy rozliczeń, które przeprowadza. Dobry ERP dla małych firm powinien być programem, który sprosta oczekiwaniom przedsiębiorcy przynajmniej w standardowym zakresie.

Co to oznacza? To znaczy, że powinien składać się ze wszystkich tych modułów, które pozwalają zarządzać firmą za pomocą tylko jednego oprogramowania przeznaczonego dla przedsiębiorstwa. Ponadto program ten musi być kompatybilny z najpopularniejszymi wariantami systemów operacyjnych, takich jak Windows, Mac, czy Android.

Inne istotne cechy, jakimi program dla niedużej firmy miałby się wyróżniać, to np.:

  • intuicyjna obsługa,
  • dostępność na wszystkich firmowych urządzeniach,
  • stosunkowo nieduża potrzebna pamięć operacyjna,
  • bezpieczne użytkowanie,
  • bezpłatna aktualizacja do najnowszej wersji.

Jak działa wartościowy ERP dla małej firmy?

Standardowo, wybierając dowolny ERP dla małej firmy, należy się spodziewać, że będzie można z niego korzystać stacjonarnie. Oznacza to, że będzie dostępny w momencie, gdy wszystkie jego komponenty zainstaluje się na dysku firmowego komputera.

Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, jeśli chodzi o sposób, w jaki użytkuje się programy przeznaczone dla małych przedsiębiorstw. Równie często producenci takich oprogramowań proponują możliwość zdalnego dostępu, czyli za pomocą tak zwanej wirtualnej chmury.

Dlaczego taki wariant jest komfortowy? Ponieważ obsługa programu firmowego jest o wiele prostsza, a wszystkie działania można wykonywać nie tylko w lokalu firmowym, ale również zdalnie, z dowolnego miejsca w terenie lub w innym budynku.

Sprawdź: ERP w chmurze - połączenie idealne?

Z jakiego ERP dla małych firm warto skorzystać? 

Wśród dostępnych programów dla niedużych przedsiębiorstw, warto zwrócić uwagę na ERP dla małych firm, dostępny w ofercie Comarch. W tym przypadku można skorzystać z programu w wersji stacjonarnej albo we wspomnianej chmurze. Jeżeli firma nie jest przygotowana na to, by korzystać z oprogramowania zdalnie, najlepiej w pierwszej kolejności wybrać program, który tradycyjnie instaluje się na komputerze firmowym.

Czy tylko producent oferuje ERP dla małej firmy w chmurze?

Mogłoby się wydawać, że skorzystanie z oferty producenta, czyli zakup ERP dla małej firmy jest równoznaczne z dalszym zamawianiem dodatkowych rozwiązań u takiej instytucji. Jednak w praktyce wcale tak być nie musi. Można też wybrać ofertę innej instytucji, która bez problemu przeniesie stacjonarną wersję programu do środowiska wirtualnej chmury.

Może Cię zainteresować również: Jaki system ERP dla drukarni wybrać? 

Dzięki systemom dla firm przeniesiesz dowolne oprogramowanie firmowe do chmury, bez względu na to, jak duża jest dana działalność gospodarcza. Takie rozwiązanie może być opłacalne – pozwala np. ograniczyć koszty stałe związane z użytkowaniem serwera. 


Zobacz inne artykuły