Podstawy

Jak wdrożyć system enova365 w chmurze?

Jak wdrożyć system enova365 w chmurze?
Oprogramowanie klasy ERP enova365 to produkt marki Soneta, który zdobywa coraz większą popularność wśród przedsiębiorców. Dedykowane środowisko wirtualne oraz praktyczne metody i wiedza z zakresu hostowania enova365 znacząco poszerzają funkcjonalność oprogramowania.

Dowiedz się, jak przenieść swój system do chmury, by cieszyć się nowymi możliwościami platformy. Poznaj ofertę Itmation, która zapewni Ci kompleksowe wsparcie.

Sprawdź: Technologia chmurowa w pigułce

Co znajdziesz w naszej ofercie?

Dla działania systemu enova365 w chmurze oferujemy:

 • Stabilne i wydajne środowisko wirtualne - nie musisz nadal kupować i utrzymywać własnych serwerów oraz w nie inwestować,
 • Zdalny dostęp do aplikacji - dla enova365 Standard, bez instalacji programu na każdym z komputerów, bez konieczności konfiguracji połączeń,
 • Dostęp z poziomu przeglądarki internetowej - dla użytkowników enova365 Multi,
 • Obsługę podpisu elektronicznego dla składania deklaracji podatkowych,
 • Obsługę wielofirmową - centralne środowisko dla podmiotów tworzących grupę biznesową,
 • Dostęp dla partnerów wdrożeniowych w celu wykonania modyfikacji w aplikacjach lub instalacji dodatkowych rozwiązań.

Udzielamy niezbędnego wsparcia na każdym etapie współpracy - od zaplanowania rozwiązania, po jego uruchomienie i konfigurację, aż do pomocy na etapie eksploatacji.

Dostarczamy środowisko:

 • dla nowych wdrożeń enova365,
 • dla migracji do chmury instalacji enova365 wykorzystywanych już przez Klienta na sprzęcie fizycznym.

enova365 w chmurze - korzyści płynące z wdrożenia

Wdrożenie systemu w przestrzeni wirtualnej zapewnia stabilne i wydajne środowisko, dzięki któremu nie musisz utrzymywać ani inwestować we własne serwery. Ważną funkcjonalnością systemu enova365 w chmurze jest zdalny dostęp do aplikacji na każdym komputerze bez konieczności konfigurowania połączeń. System enova365 w chmurze pozwala na korzystanie z obsługi podpisu elektronicznego oraz obsługi wielu firm poprzez jedną platformę. Użytkownicy enova365 Multi mogą także obsługiwać program z poziomu swojej przeglądarki internetowej. Przy współpracy z firmą Itmation, każdy klient otrzymuje dostęp do bazy partnerów wdrożeniowych, którzy oferują niezbędne wsparcie, związanego z korzystaniem z systemu enova365.

Korzystając z enova365 w chmurze zyskujesz:

 • elastyczną platformę do pracy Twoich aplikacji biznesowych. Nie musisz inwestować na zapas. Korzystasz z takich zasobów, jakie są w danej chwili niezbędne,
 • dostęp do aplikacji z dowolnego urządzenia z Windows, iOS, Mac OS czy Android bez konieczności instalacji aplikacji na urządzeniu, 
 • wydajną, bezpieczną  i wysoko skalowalną infrastrukturę wirtualną dostępną w modelu opłat abonamentowych, jako alternatywę dla zakupów i serwisowania fizycznych serwerów,
 • ciągłość działania dzięki wysokiej niezawodności,
 • wysoki poziom bezpieczeństwa w tym bezpieczeństwa danych dzięki codziennym kopiom zapasowym
 • możliwość integracji enova365 z rozwiązaniami zewnętrznymi np. sklepem Internetowym, obsługę kolektorów danych.

Przeczytaj również: Gdzie przechowywać dane - w biurze czy w chmurze?

Oferta Itmation

Dzięki współpracy z Partnerami Wdrożeniowymi enova365 zyskasz szybkie wdrożenie i udostępnienie do pracy całego rozwiązania.

Zapewniamy możliwość uruchomienia w naszym środowisku:

 • licencji ASP - licencje abonamentowe,
 • licencji wieczystych - zakupionych na własność.

Zastanawiasz się jak działamy w praktyce? W trakcie realizacji usługi chmurowej udostępniamy Partnerowi środowisko wirtualne, na którym realizowane są wdrożenia dla klienta. Na serwerach wirtualnych instalowana jest aplikacja enova365 i jej niezbędne komponenty.  Za przebieg całego wdrożenia i adaptację środowiska jest odpowiedzialny partner wdrożeniowy.

W ramach naszych usług udostępniamy środowisko dla nowych wdrożeń enova365 i dla migracji do chmury instalacji wykorzystanej przez klienta na sprzęcie fizycznym.

Zakres naszych działań

Firma Itmation realizuje instalację w różnej skali, są to zarówno instalacje dla kilku użytkowników na pojedynczym serwerze wirtualnym, jak i instalacje dla wielu użytkowników z wykorzystaniem wydzielonych serwerów aplikacyjnych. Oferujemy dostęp terminalowy do enova365 Standard oraz instalacje hybrydowe z dostępem do enova365 Standard, a także enova365 Multi. Działamy w oparciu o SQL Server Express Edition oraz SQL Server Standard Edition. Dodatkowo, dla klientów korzystających z enova365 i licencji Runtime dla SQL Server Standard oferujemy legalne środowisko dla wykorzystania tej licencji.

Pamiętaj!

Usługi Itmation to nie tylko serwer w chmurze. To także:

 • Rozbudowane funkcje bezpieczeństwa,

 • Monitoring,

 • System obsługi klientów,

 • Usługi bezpieczeństwa,

 • Wsparcie przy rozwiązywaniu problemów

Sprawdź co dostajesz wraz z usługą

 

Jak przebiega wdrożenie enova365 w chmurze?

Wdrożenie enova365 systemu w środowisku chmurowym to proces, który przebiega w poszczególnych etapach:

1. Uruchamiamy całe środowisko informatyczne dla aplikacji enova365.
2. Zajmujemy się instalacją i konfiguracją systemu.
3. Przydzielamy dostęp użytkownikom według wcześniejszych ustaleń.
4. Konfigurujemy ustawienia bezpieczeństwa.
5. Udostępniamy gotowe rozwiązanie do użycia.

Chcesz wiedzieć więcej o przeniesieniu aplikacji do chmury? Dowiedz się, jak to robimy.

enova365 - demo

Jeśli chcesz wypróbować system enova365, demo pomoże Ci poznać całą platformę. Zainstaluj oprogramowanie na swoim urządzeniu po wypełnieniu krótkiego formularza na stronie Cloudport by Itmation. System enova365 demo jest dostępny zupełnie za darmo.

Dlaczego warto nam zaufać?

Firma Itmation gwarantuje kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji projektu. Poza udostępnieniem serwera oferujemy także wdrożenie rozbudowanych funkcji bezpieczeństwa, monitoring, instalację systemu obsługi klientów oraz wsparcie przy rozwiązywaniu problemów. Prowadzenie firmy w wirtualnym środowisku zapewni Ci oszczędności, a także wygodny i bezpieczny dostęp do danych zgromadzonych w jednym miejscu. Zapytaj naszych specjalistów o możliwości integracji systemu i wdrożenia enova365 dla swojej firmy.


Zobacz inne artykuły