Podstawy

Ile kosztuje pełna księgowość online?

Ile kosztuje pełna księgowość online?
Ile kosztuje pełna księgowość online?

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, wiesz, że księgowość to cykliczny wydatek, bez którego nie można się obejść. Na szczęście koszty prowadzenia księgowości da się zoptymalizować. Zobacz, dlaczego tradycyjne usługi księgowe odchodzą powoli w zapomnienie. Poznaj księgowość online, cennik usług i wszystkie informacje związane z wygodnym rozliczeniem w sieci. 

Zobacz: Jak założyć biuro rachunkowe?

Czym jest księgowość online?

Księgowość online to specjalna usługa, która bazuje na aplikacji mobilnej. Oprogramowanie jest wyposażone we wszystkie narzędzia księgowo-finansowe. Za jego pomocą możesz:

- wystawić faktury,

- obliczać składki ZUS i zobowiązania podatkowe VAT,

- księgować faktury sprzedaży i faktury kosztowe,

- wysyłać e-deklaracje,

- ewidencjonować przychody i rozchody firmy.

Na tym jednak nie koniec udogodnień. Księgowość online pozwala skorzystać z bazy danych CRM, narzędzi do monitoringu rozliczeń, kreowania wykresów i analiz i integracji z programami zewnętrznymi. 

Warto do tego dodać, że księgowość tego typu może przybrać różne oblicza. Usługa może polegać na udostępnieniu aplikacji do samodzielnej pracy. W innym przypadku działania online mogą prowadzić księgowi, którzy weryfikują wszystkie dane i dbają o poprawność dokumentacji. Księgowość online może także być także połączona z bankiem, co pozwala na prowadzenie firmy przez e-bankowość i kontrolę wszelkich rozliczeń za pomocą swojego konta bankowego. 

Dlaczego rozliczenie w sieci jest lepsze niż biuro księgowe?

Jeśli chodzi o księgowość online, cennik to argument przemawiający za tym rozwiązaniem. Korzystanie z księgowości online jest znacznie tańsze niż profesjonalne usługi księgowe. Inną zaletą rozliczeń w sieci jest dostępność wszystkich dokumentów w jednym miejscu. Archiwalne raporty, deklaracje VAT, raporty przychodów, rozliczenie ZUS, wydatków powinny zawsze być do wglądu. Z księgowością online operacji dokonasz przez całą dobę, a pakiet usług zapewni Ci także funkcje dodatkowe. Poza tym internetowa usługa zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa, kontrolę finansów w firmie i integrację z wieloma systemami wspomagającymi Twój biznes.

Przeczytaj także: Jak zaksięgować zakup telefonu komórkowego? 

Dla kogo jest księgowość online?

Usługa księgowa w opcji online jest przeznaczona dla przedsiębiorców posiadających mikro i małe przedsiębiorstwa, czy sklepy internetowe. Ta forma prowadzenia księgowości będzie odpowiednia zarówno dla osób rozliczających się na zasadach ogólnych, jak i dla płatników ZUS, czy osób rozliczających się podatkiem liniowym. Wiele osób reaguje nerwowo przed podjęciem działań księgowych. Dzięki czytelnej aplikacji z przejrzystym interfejsem wszystkie operacje okażą się proste. Dostęp do porad księgowych pozwoli Ci przełamać barierę i zdobyć wiele cennej wiedzy. Księgowość online jest przeznaczona dla mniejszych firm, które są na etapie rozwoju i chcą ułatwić sobie proces rozliczenia. To dobra propozycja dla fanów technologii, którzy nie potrzebują utrzymywać stałego kontaktu z księgowym. 

Pełna księgowość online cennik

W kwestii pełnej księgowości online cennik jest zależny od pakietu usług. Tradycyjna księgowość to koszt sięgający nawet 120 zł za miesiąc. Współpraca z biurem zakłada również limit dokumentów, którego przekroczenie grozi dodatkową opłatą. Przy wyborze pełnej księgowości online cennik jest znacznie korzystniejszy. Ceny wahają się od 12 do 40 zł, jednak średnia cena to 35 zł. Za tą kwotę można otrzymać od producenta aplikację do samodzielnej obsługi, dostęp do infolinii i kontakt z księgowością. Jeśli interesuje Cię oszczędność, postaw na księgowość online. Cennik znajdziesz na stronie producenta.

Jak sprawnie prowadzić księgowość online?

Pakiet abonamentowy to nie jedyna alternatywa. Wiele firm stawia dziś na zintegrowane systemy do obsługi firm, które pozwalają na prowadzenie większej ilości działań. Prowadzenie magazynu, wystawianie faktur oraz mikro finanse jeszcze nigdy nie były tak proste. Platformy takie jak R2płatnik pozwalają na wygodne prowadzenie księgowości, a dzięki przejściu do chmury, można je obsługiwać w każdym miejscu na świecie. Systemy dla firm to nie tylko księgowość, ale wiele więcej. Pełna integracja i wszechstronność to atuty systemów klasy ERP, które w środowisku wirtualnym uchodzą za bezpieczne, wygodne i atrakcyjne cenowo.


Zobacz inne artykuły