Wdrożenia

Przewaga programu Symfonia Finanse i Księgowość

Przewaga programu Symfonia Finanse i Księgowość

Szlak rozwoju cyfrowego zarządzania wyznaczony przez program Symfonia Finanse i Księgowość

Rok 1995 był rokiem przełomowym dla użytkowników przysłowiowych pecetów. To właśnie wtedy swoją premierę miał Windows 95 – czyli pierwsze „okienka” z paskiem startowym, a w powszechnej sprzedaży pojawił się procesor Intel Pentium PRO o zawrotnej prędkości 200 MHz. Mieliśmy więc do czynienia z technologiczną rewolucją – zarówno na płaszczyźnie software, jak i hardware. I to właśnie w tych czasach ukazała się pierwsza wersja programu Symfonia dla firm. Program od samego początku wyróżniał się na tle konkurencji funkcjonalnością i oferowanymi możliwościami. Dotychczas dostępne programy do zarządzania firmą pozwalały na prostą kontrolę stanów magazynowych i archiwizację dokumentów, a ponadto zostały stworzone z myślą o pracy w środowisku DOS – popularnym w tamtych czasach, jednak wypieranym przez Windows'a systemie operacyjnym.

Zobacz również: opinie o enova365

Dlatego pojawienie się oprogramowania pozwalającego na kompleksowe zarządzanie firmą i działającego w oparciu o świeżo wydany system Windows 95 było prawdziwym wydarzeniem. Symfonia „od pierwszego kliknięcia” kusiła nowych użytkowników przyjaznym i czytelnym interfejsem – który wyróżniał ją na tle surowych, często dwukolorowych szat graficznych konkurencyjnych aplikacji. Jednak to nie interfejs czy współpraca z nowym systemem operacyjnym był główną zaletą Symfonii, a niespotykana wcześniej wszechstronność działania – program już w pierwszej wersji został wyposażony w moduły: „Finanse i Księgowość”, „Sprzedaż”, „Kadry i Płace” oraz „Analizy i Planowanie”. Moduły te z czasem przekształcono w samodzielne programy, które wspólnie tworzą środowisko pozwalające na kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem.

Program został zaprojektowany i wydany przez polską firmę informatyczną Matrix.pl S.A., a w 2005 roku prawa do jego dalszego rozwoju i sprzedaży zostały kupione przez brytyjską firmę Sage Group – jednego z czołowych na świecie producentów oprogramowania firmowego. Przejęcie to stworzyło Symfonii zaplecze do dalszego rozwoju – program od samego początku wyznaczał szlak dla cyfrowego zarządzania biznesem. Symfonia była prekursorem dla nowoczesnych systemów ERP i jednym z pierwszych środowisk dla firm wykorzystujących technologię chmurową.

Zobacz: Subiekt Online

Program Symfonia Finanse i Księgowość obecnie

Dziś program Symfonia Finanse i Księgowość jest częścią pakietu Symfonia Premium. Symfonia Finanse i Księgowość umożliwia wygodne prowadzenie pełnej księgowości, jakie są główne zalety tego programu?

  • wygodny, czytelny i intuicyjny interfejs

  • pełna zgodność aktualnymi przepisami prawa pracy

  • prowadzenie e-teczki pracownika

  • prowadzenie kartotek kontrahenta

  • wygodne naliczanie wynagrodzeń, benefitów i składek

  • wygodne dopełnianie obowiązków urzędowych

  • możliwość pełnej automatyzacji systemów kadrowych i księgowych

  • pełne rozrachunki i rozliczenia w tym pełna obsługa rozliczeń podatków VAT dla transakcji zagranicznych

A to tylko kilka podstawowych zalet – aby poznać wszystkie, najlepiej samemu zainstalować program Symfonia Finanse i Księgowość. Demo programu znajdziesz na stronie producenta. Wersja testowa pozwala na pełne poznanie możliwości, jakie daje korzystanie z Symfonii Finanse i Księgowość – w ramach dema możesz założyć firmę demonstracyjną i obsługując ją poprzez program przekonać się o możliwościach zarządzania, jakie stwarza ten program. W tym miejscu chcielibyśmy nadmienić, że naturalnym dopełnieniem funkcjonalności programu Symfonia Finanse i Księgowość, jest wykorzystanie serwerów zewnętrznych. Dane firmowe przechowywane w chmurze są lepiej zabezpieczone, a użytkownik programu nie musi obawiać się sytuacji losowych takich jak kradzież czy uszkodzenie komputera firmowego – w takiej sytuacji dane pozostaną nietknięte, a użytkownik będzie miał do nich stały dostęp dzięki technologii chmurowej zapewnionej przez CloudPort.

Sprawdź również: mikrogratyfikant
 


Zobacz inne artykuły