Chmura w biznesie

Deklaracja VAT 7 - Rachmistrz

Deklaracja VAT 7 - Rachmistrz
Podatnicy VAT, czyli tak zwani vatowcy, stanowią zdecydowaną większość wszystkich firm. W świetle prawa skarbowego od każdego płatnika VAT wymagana jest deklaracja VAT-7.

Okres rozliczeniowy nie jest jednakowy dla wszystkich przedsiębiorstw. Większość rozlicza podatek VAT co miesiąc, jednak niektóre firmy robią to znacznie rzadziej. W związku z tymi różnicami części firm dotyczy nieco inna deklaracja VAT-7K. Czym różni się ten druk od deklaracji VAT-7 w Rachmistrzu? Przede wszystkim składana jest co trzy miesiące, czyli deklaracja VAT-7K to dokument kwartalny. Do takiego rozliczania na podstawie deklaracja VAT-7K mogą przystąpić tylko małe firmy, które są płatnikami VAT już ponad dwanaście miesięcy. 

Sprawdź: Proporcja bazowa w Rachmistrzu

Kiedy jest wystawiania i czego dotyczy deklaracja VAT-7 w Rachmistrz GT?

Deklaracja VAT-7K i VAT-7 dotyczą podatku od towarów i usług. Każde przedsiębiorstwo rejestrujące się do VAT, musi okresowo rozliczać się z różnic pomiędzy podatkiem otrzymanym od innych przedsiębiorców a przekazanym dalej w kosztach działalności. Po każdym okresie rozliczeniowym wystawiana jest właśnie deklaracja VAT-7. Rachmistrz pozwala na szybkie obliczenie różnicy z uwzględnieniem przepisów prawa podatkowego. Warto pamiętać, że każda, także przygotowana w programie Rachmistrz deklaracja VAT-7, powinna być opłacona do 25 dnia każdego miesiąca następującego po okresie rozliczeniowym. Tymczasem deklaracja VAT-7K do 25 każdego miesiąca rozpoczynającego nowy kwartał. 

Jak wygenerować deklarację VAT-7 w Rachmistrzu?

Z uwagi na to, że proces z reguły powtarza się co miesiąc, warto przypomnieć, jak generowana jest deklaracja VAT-7 w systemie Rachmistrz. Dokument można stworzyć, wybierając z górnego panelu zakładkę Podmiot i w dalszej kolejności Dane podmiotu. Następnie należy wejść w zakładkę Podatki i w tabeli wybrać formę rozliczenia VAT. W przypadku deklaracji VAT-7K wyświetli się numer kwartału, za który obowiązuje płatność. W przypadku deklaracji VAT-7 Rachmistrz wskaże poprzedni miesiąc, jako okres rozliczeniowy. 

Wszystkie obliczenia dotyczące deklaracji VAT-7 Rachmistrz przeprowadzi sam, co znacznie ograniczy czas potrzebny na obliczenie podatku. Taka łatwość obsługi jest możliwa tylko dla posiadaczy najnowszej i zaktualizowanej wersji systemu. Jest on stworzony z uwzględnieniem wszystkich najnowszych rozporządzeń i przepisów. Jeśli nie dysponujesz nową wersją, wcale nie musisz ściągać kosztownego oprogramowania na swój komputer. Dlaczego?

Teraz Rachmistrz i inne programy GT możesz obsługiwać z urządzeń, które nie mają zainstalowanego oprogramowania. Wystarczy, że skorzystasz z oferty CloudPort i  najnowszej wersji programu umieszczonego w chmurze. Dzięki temu deklarację VAT-7K czy VAT-7 możesz wygenerować z telefonu lub tabletu w domowym zaciszu. Skorzystaj z promocji i sięgnij po wersję demo Rachmistrza umieszczonego w chmurze. Sam  ocenisz jego przydatność i wszystkie nowe rozwiązania. 


Zobacz inne artykuły