Chmura w biznesie

Wirtualne konto bankowe

Wirtualne konto bankowe

System ERP enova365 – co to takiego?

System enova365 jest nowoczesnym oprogramowaniem firmowym – to tak zwany system ERP (Enterprise Resource Planning – Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa), czyli system służący do zarządzania przedsiębiorstwem. Tego typu oprogramowanie integruje w sobie wszystkie obszary dotyczące przedsiębiorstwa – sprawy kadrowo-płacowe, raportowanie i analitykę, procesy magazynowe, zakupowe i sprzedażowe czy obsługę klienta. To, jak dany system będzie działał, uzależnione jest w dużej mierze od wdrożenia – czyli dopasowania opcji systemowych do modelu funkcjonowania danego przedsiębiorstwa. Nowoczesne systemy ERP są oprogramowaniem mobilnym – korzystającym z technologii chmurowej, która w wypadku wspomnianego enova365 może zostać zapewniona przez CloudPort.

Dzięki chmurze dane firmowe spoczywają na chmurowych serwerach, które są o wiele lepiej zabezpieczone, niż dyski twarde jakiegokolwiek komputera stacjonarnego. To jednak nie wszystko – przedsiębiorca ma możliwość kontroli procesów zachodzących w firmie z każdego zakątka ziemi, jedynym warunkiem jest dostęp do internetu. W ramach takiego systemu użytkownik ma dostęp do różnych narzędzi – tak zwanych modułów. Może to być na przykład Moduł Kontrahenta – służący do kontaktu z kontrahentami lub Moduł enova365 Wirtualne Rachunki Bankowe, dzięki któremu w wygodny sposób poprowadzimy bankowość firmy.

Przeczytaj: Elektroniczne akta osobowe

Moduł enova365 Wirtualne Rachunki Bankowe

Moduł enova365 Wirtualne Rachunki Bankowe współpracuje z wszystkimi największymi bankami działającymi w Polsce poprzez obsługę płatności przekazywanych na konto wirtualne. Cechą charakterystyczną systemu enova365 jest wysoka elastyczność – która wyraża się na przykład się poprzez umiejętność dopasowywania się do modelu prowadzonego biznesu czy do aktualnie panującego prawa podatkowego. Nie inaczej jest w wypadku modułu wirtualnego konta bankowego – w tym wypadku, jeśli kiedyś powstanie bank działający w formacie niezgodnym z modelem działania tego modułu to producent enova365 bezpłatnie stworzy nowy format importu na podstawie odpowiednich dokumentów z banku dostarczonych przez Klienta. Ryzyko niezgodności banku z modułem jest więc zerowe.

Zapomnij o „wpłatach widmo” za niewiadomą fakturę – problemie dobrze znanym wśród osób prowadzących działalność gospodarczą i zmorze księgowych, którzy muszą weryfikować opłacenie faktur przy rozliczeniu. Zdarza się, że klient błędnie wpisze lub nie poda wcale numeru faktury – Moduł enova365 Wirtualne Rachunki Bankowe weryfikuje wpłaty od klientów na podstawie numeru konta bankowego i przypisuje go dla określonej faktury. Kolejną wartościową opcją narzędzia jest generowanie numeru wirtualnego konta bankowego dla każdego dokumentu, należności lub kontrahenta. Dzięki temu rozwiązaniu kontrahent ma na stałe przypisane konto wirtualne, na które kieruje wszystkie należności wobec wystawcy.

Sprawdź: enova365 opinie

Zobacz także: Hostowanie systemów do zarządzania w chmurze

enova365 Wirtualne Rachunki Bankowe – wygoda księgowania i oszczędność czasu

Korzystanie z Modułu enova365 Wirtualne Rachunki Bankowe pozwala na automatyzację procesów związanych z rozliczaniem należności czy opłacaniem faktur. Wszystkie operacje finansowe na firmowym koncie bankowym masz pod jedną ręką. Interfejs modułu jest przejrzysty i niezwykle prosty w obsłudze. Zastanów się, jak dużo czasu poświęcasz na rozliczenie i zaksięgowanie wszystkich przychodów – opisywane narzędzie połowę pracy wykona za Ciebie. Prowadzenie firmy nie powinno być katorgą, a przyjemnością – umożliwia to korzystanie z nowoczesnych rozwiązań zawartych w systemie ERP enova365.

Szukasz wdrożenia? Zobacz partnerów enova365 na Śląsku


Zobacz inne artykuły